• Vadi'nin Medya Penceresi

18 Temmuz 2018 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER

Okullar Yolu Çözüm Bekliyor


  • 20 Eylül 2017 Çarşamba
Okullar Yolu Çözüm Bekliyor
Okullar Yolu Çözüm Bekliyor

Doğankent ilçesinin yaşadığı büyük sel felaketini izleyen 90'lı yıllarda yapılmasına rağmen aradan geçen 27 yılda Doğankent Ortaokulu ve Doğankent Lisesi yolları bir türlü iyileştirilemedi.

Her gün 900 civarı öğrenci, 60 öğretmenin 43 resmi taşıma servisi, 380 taşımalı öğrenci ve özel servisler, Söğütağzı köyü ve kişisel kullanıma yönelik araçlarla beraber düşünüldüğünde 100’ü aşkın aracın kar kış, yağmur çamur demeksizin kullanmak zorunda olduğu yol mevcut ihtiyaca cevap vermenin çok ötesinde heran tehlikeye de davetiye gibi gözümüzün önünde durmaktadır.  

Yıllardır okullar açılmadan önce üzerinde durulan ve bu kere okullar kapanmasına yakın gündem oluşturması ve çözülmesi beklenen sorun karşısında yetkililerin yaklaşımı merakla beklenmededir. Acaba bu yolun iyileştirilmesine başlanması için yeterli kaynak mı yoktur?  Yoksa yolu iyileştirmeye yönelik  bir niyet eksikliğimi vardır? Yada Allah korusun bir öğrencimizin, bir ciğerparemizin zarar görmesi mi beklenmektedir?

Doğankentli veliler 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da çocuklarını bu riskli yolu kullanmaya devam ederek mi okullara “endişeyle” gönderecekler yoksa bu kadim sorun çözülecek mi? Bu sorunun cevabını en çokta o okullardaki veliler yetkililere sormaya devam etmeliler. Bu soruna artık bigâne kalınmamalı, çocuklarımızı daha fazla riske atmamalıyız. Yavrularımız hiç kimsenin toprağından daha az kıymetli değildir. Okul Yolunun yapımı için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Okunma Sayısı: 585

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Okullar Yolu Çözüm Bekliyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 585 8

Sitene Ekle