• Vadi'nin Medya Penceresi

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Gümüşhane Lisesi 3 Ocak’ta ihale ediliyor


  • 09 Aralık 2017 Cumartesi
Gümüşhane Lisesi 3 Ocak’ta ihale ediliyor
Gümüşhane Lisesi 3 Ocak’ta ihale ediliyor

Gümüşhane’de 1927 yılında eğitime açılan, 1966 yılından itibaren mevcut binasında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren şehrin en köklü okullarından Gümüşhane Lisesi, yaklaşık 30 milyon liralık projeyle yenilenecek.

Gümüşhane Lisesi'nin ihalesi 3 Ocak 2018 tarihinde yapılacak.
    AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Avukat Celalettin Köse yenilenme projesi yapılan ve yeniden inşa edilecek olan Gümüşhane Lisesi ile ilgili açıklama yaptı. Kendisinin de mezun olduğu okul olması nedeniyle Gümüşhane Lisesi'nin kendisi gibi birçok kişinin gönlünde önemli bir yeri olduğunu belirten Köse, lisenin Gümüşhane'nin en köklü eğitim kurumu olduğunu ifade etti.
    Gümüşhane Lisesi'nin yenilenme projesinin 2017 yılı yatırım programına alındığının altını çizen Köse'nin açıklaması şu şekilde: “Kamuoyunun da bilgisi olduğu üzere yenilenme projesi hayata geçirilen Gümüşhane Lisesi, mezunlarından birisi olmam hasebiyle birçok kişinin hatıralarına şahitlik etmiş, birçok kişinin eğitimini tamamlamasına vesile olmuş ve herkesin gönlünde önemli bir yer edinmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda bu köklü eğitim kurumunun yenilenmesi kararı alınmış, projesi hazırlanarak 2017 yılı devlet yatırım programına alınmıştır. Toplamda 11.769 m2 alan üzerine inşa edilecek olan 24 derslikli okul, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon ve Kapalı Spor Salonu binalarının kısa bir süre içerisinde tamamlanmasının ardından Gümüşhane Lisesi'nin bulunduğu alan yeni bir eğitim yerleşkesine dönüşecektir. Yaklaşık 30 milyon TL proje bedeli bulunan bu önemli yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği geçen Milletvekillerimiz Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş'a, Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı ve Gümüşhane Lisesi Mezunları Derneği onursal başkanı kıymetli hemşehrimiz Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar'a ve emeği geçen kamu yöneticilerimize teşekkür ediyorum. 3 Ocak 2018 tarihinde ihale edilecek olan ve ilimize yeni bir vizyon katacak olan Gümüşhane Lisesi projesinin şehrimize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”

Okunma Sayısı: 482

Haber Kaynağı: gumushane.gen.tr

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Gümüşhane Lisesi 3 Ocak’ta ihale ediliyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 482 8

Sitene Ekle