• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Temmuz 2018 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

GRÜ'de Söyleşi, Okuyorsam Bir Sebebi Vardır.


  • 11 Aralık 2017 Pazartesi
GRÜ'de Söyleşi, Okuyorsam Bir Sebebi Vardır.
GRÜ'de Söyleşi, Okuyorsam Bir Sebebi Vardır.

Giresun Üniversitesi Gezgin Okurlar Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu Okuyorsak Bir Sebebi Var adlı söyleşi ve imza günü 08 Aralık 2017 Cuma günü saat 14.00’da Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Topluluk Akademik Danışmanı Tuğba Dündar yaptı. Açılış konuşmasının ardından topluluk üyelerinin seslendirdiği şiir dinletisi yapıldı.  Daha sonra konuşmacı olarak Şair-Yazar Mustafa Uçurum kürsüdeki yerini aldı. Kitap ve şiir yazmaya nasıl başladığını anlatan Sayın Uçurum, şiirin ve romanın kendisi için neyi ifade ettiğine değindi.
Şair-Yazar Mustafa Uçurum, “şiirin apayrı bir yeri vardır. Özellikle çocukları şiirle tanıştırmak çok değerlidir” dedi. Okumanın gelişim açısından kıymetli olduğunu belirterek, 2017 yılında toplam 17 milyon kitap basıldığını ve gelişimin kişisel olarak değil toplumsal olarak olacağını ifade etti. Konuşmasının ardından Mustafa Uçurum İtibar Dergisinde çıkacak olan  “Bana Benzeyen Uçurum” şiirini seslendirdi.
Program, Topluluk Akademik Danışmanı Tuğba Dündar’ın Sayın Uçurum’a teşekkür belgesinin sunumu, Topluluk Üyelerinden Şeyma Akkaş’ın müzik dinletisi ve Şair-Yazar Mustafa Uçurum’un kitabını imzalaması ile son buldu.
Söyleşiye akademik personel ve öğrenciler katıldılar.

Okunma Sayısı: 409

Haber Kaynağı: Seyfi Göktekin

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: GRÜ'de Söyleşi, Okuyorsam Bir Sebebi Vardır., aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 409 8

Sitene Ekle