• Vadi'nin Medya Penceresi

17 Temmuz 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Tirebolu Bir Yurt Daha Kazandı


  • 13 Aralık 2017 Çarşamba
Tirebolu Bir Yurt Daha Kazandı
Tirebolu Bir Yurt Daha Kazandı

Tirebolu ve ilçeye bağlı köylerde yaşayan ortaokulu bitirmiş ve maddi imkansızlıklar yada ulaşım sıkıntıları gibi çeşitli nedenlerle orta öğretime devam edemeyen öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için İlçemiz Demirci Mahallesi Akmaz Mevkiinde 100 Kişilik Kız öğrenci yurdunun temelleri atıldı.

Orta öğretim seviyesinde okumak isteyen ve yurtta kalması gereken tüm kız öğrenciler 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılması planlanan yurtta kalabilecekler.
Tirebolu Sosyal Yardımlaşma Vakfının hazırlamış olduğu proje; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteklediği 3.328.780.00 maliyetli 5 Katlı Kız Öğrenci Yurdu projesinin temelleri yakın bir zamanda temelleri atıldı.
2018-2019 Eğitim öğretim yılında açılması planlanan yurt sayesinde kısıtlı sosyal imkanların olduğu bir çevrede yaşayan ve evlerinde uygun bir çalışma imkanı bulamayan öğrencilerimiz, hem sosyal faaliyetlerin düzenlendiği hem de düzenli olarak ders çalışabilecekleri sıcak bir barınma ortamına kavuşmuş olmaları hedefleniyor.

Okunma Sayısı: 1183

Haber Kaynağı: Tirebolu Belediyesi Basın

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Tirebolu Bir Yurt Daha Kazandı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 1183 8

Sitene Ekle