• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Haziran 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden Basın Duyurusu


  • 23 Şubat 2018 Cuma
Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden Basın Duyurusu
 Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden Basın Duyurusu

Son günlerde bazı medya organlarında, Üniversitemiz hakkında kamuoyunu yanlış yönlendirmeye sebebiyet verebilecek asılsız bilgi ve ithamlar içeren yayınlara yer verilmiştir.

Giresun Üniversitesi yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre idare edilen bir devlet üniversitesidir. Üniversitemizde idari, mali, hukuki ve akademik bütün alanlarda mevzuatın ön gördüğü çerçevede icraat yapılmaktadır. Ödüllendirmeler, cezalandırmalar, soruşturmalar da söz konusu mevzuata göre işlem görmektedir. Disiplin yönetmeliği tüm personele aynı kapsamda uygulandığı gibi, yönetmelik gereği verilen cezalara itirazlar da başvuru üzerine idare mahkemeleri tarafından değerlendirilmektedir. Bu bağlamda, açılan itiraz davalarının birçoğunda idare lehine kararlar çıkmakta, davacı aleyhine kasıtlı ve haksız işlem olmadığı kararı verilmektedi
    15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsü sonrasında, FETO/PDY terör örgütüne mensubiyet veya bunlarla irtibatı veya iltisakı tespit edilen öğrenci ve personelle ilgili işlemlerle ilgili olarak da, idari süreç tamamen yasal çerçeve içinde yürütülmekte olup hiçbir kişi için himaye, koruma ve kollama söz konusu değildir. Halen inceleme aşamasında bulunan personeller için ise ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde bilgi toplama işlemi titizlikle sürdürülmektedir. Terör örgütleri ile irtibatlı/iltisaklı olduğu kanaatine varılan personelle ilgili gerekli idari işlemler ivedilikle tesis edilmektedir.
    Şu ana kadar üniversitemiz yöneticileri ve FETÖ/PDY inceleme komisyonu üyeleri hakkında yazılı ve görsel medyada değişik isimler tarafından ortaya atılan bazı asılsız iddialar sebebiyle Savcılık ve YÖK Denetleme Kurulu üyeleri zaman zaman incelemeler yapmış, her defasında iddiaların asılsız olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca, Üniversitemiz öğrencileri ve personeli hakkında basın yayın kuruluşları aracılığıyla ortaya atılan iddialara ilişkin bilgi ve belgelere sahip olan kişilerin söz konusu belgeleri derhal Rektörlüğümüze ve ilgili adli/idari mercilere vermesi yasal bir zorunluluktur.
    Söz konusu yayınlar, üniversitemizde gerek akademik/bilimsel anlamda, gerekse de terör örgütleriyle ilişkili olduğu düşünülen kişiler hakkında yürütülen etkin çalışmalarımızı akamete uğratmaya yönelik, gerçek dışı, herhangi bir dayanağı olmayan, eksik araştırma ve yanlış bilgiler üzerinden kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Üniversitemizi ve yöneticilerini itham eden bu tür yayınlara karşı gerekli hukuki işlemler Rektörlüğümüz tarafından ivedilikle başlatılmıştır.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Okunma Sayısı: 414

Haber Kaynağı: Seyfi Göktekin

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden Basın Duyurusu, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 414 8

Sitene Ekle