• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Haziran 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Temel Eğitimden Orta öğretime geçiş sınavı toplantısı yapıldı

Temel Eğitimden Orta öğretime geçiş sınavı toplantısı yapıldı


  • 23 Şubat 2018 Cuma
Temel Eğitimden Orta öğretime geçiş sınavı toplantısı yapıldı
Temel Eğitimden Orta öğretime geçiş sınavı toplantısı yapıldı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemini düzenleyen yeni yaklaşımlar esas alındığında ilçemizde Çok Programlı Lise müfredatı uygulayan ortaöğretim kurumumuzun gelecek yıllarda hangi tür ve programı uygulayarak ilçedeki eğitimi hayatına çağ nüfusunun ihtiyaç ve beklentilerine uygun okul türünü belirlemek için 23/02/2018 Cuma günü Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde toplantı düzenlenmiştir.
Toplantıda Doğankent Kaymakamı Burak Yılmaz; "Eğitim ve Öğretim için ihtiyaç duyulan her konuda okul idaresi, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin yanındayız. Her türlü katkıyı sağlamaya hazırız."dedi.
Toplantıya Doğankent’te yaşayan tüm halkımız başta olmak üzere Doğankent İlçe Kaymakamı Burak Yılmaz, Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Doğancı, ilçe Emniyet Amiri  Mustafa Karaboğa, AK Pati İl Genel Meclisi Üyesi Fatma Dil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadiye Gümüş, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, İlçe Gıda, Tarım Hayvancılık ve hayvancılık Müdürü İsmat Patan, AK Parti İlçe Başkanı Ruşen Özden, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Cemil Kara, İYİ Parti ilçe Başkanı İsmail Tarı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhiddin Pir, Köy muhtarları Yılmaz Bayrak, Muştak Alim, Mahalle muhtarları Mahmut Özden, veliler ve diğer sivil toplum temsilcileri katılmışlardır.
Toplantıda Tirebolu Rehberlik Araştırma merkezi Müdür Sayın F. Ahmet MEMŞİ teni sınav sistemini tanıtıcı bir sunum gerçekleştirmişlerdir.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğankent Çok Programlı Lisesi tarafından yapılan alan araştırmasının neticesi toplantı katılımcılarıyla paylaşılmıştır. Alan Araştırmasının sonuçlarına göre Doğankent’te Anadolu Lisesi Programı uygulayan bir ortaöğretim kurumunun olması yeni sınav sisteminin kurgusuna daha uygun düşeceği bulgusu katılımcılarla paylaşılmıştır.
Alan araştırmasına katılan 216 kişinin %63’ü Doğankent’te Anadolu Lisesinin bulunmasının, yeni sınav sistemine göre ihtiyaca daha uygun düşeceği yönünde kanaatlerini ortaya koyduğu bilgisini paylaşmışlardır.

Okunma Sayısı: 824

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Güncelleme: 23 Şubat 2018 Cuma
Haber Etiketleri: Temel Eğitimden Orta öğretime geçiş sınavı toplantısı yapıldı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 824 8

Sitene Ekle