• Vadi'nin Medya Penceresi

18 Temmuz 2018 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER

Tirebolu'da Özel Eğitim ve İş Okulu Törenle Açıldı


  • 01 Mart 2018 Perşembe
Tirebolu'da Özel Eğitim ve İş Okulu Törenle Açıldı
Tirebolu'da Özel Eğitim ve İş Okulu Törenle Açıldı

Tirebolu'da bir süredir hayırsaver bir vatandaşımız tarafından yapımı devam eden Eğitim Uygulama okulu açıldı.

Tirebolu İlçesi Demirci Mahallesi Akmaz Mevkiinde ki Eski Mesleki Eğitim Merkezinin olduğu bina Tirebolulu Başoğlu Ticaretin Sahipleri Rasim Baş ve Kardeşlerinin destekleriyle onarılarak Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi olarak ilçemize kazandırıldı.
   Tirebolu İlçesine kazandırılan Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Eynesil, Görele, Espiye, Doğankent, Çanakçı ilçelerindeki altı orta-ağır zihinsel engelli, otistik çocuklarımızın eğitimlerini sağlayacak. Bu eğitim merkezinde çocuklarımız ilkokul çağından 24 yaşına kadar devamlı olarak eğitim görecek ve toplumda yalnız başlarına yaşayabilir hala getirilmeye çalışılacak.
    Bölgemiz orta-ağır zihinsel engelli, otistik çocukların eğitim göreceği bir eğitim kurumu olmadığı için normal okullarda kaynaştırma sistemiyle eğitim gören çocuklarımız bu okulda daha iyi özel şartlarda eğitim görmeye devam edecekler.Törende Binanın Özel Eğitim İş Okulu'na dönüştürülmesini sağladıkları için Rasim Baş ve Kardeşlerine, İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.
    27 Şubat Salı günü devir teslim töreni yapılan okulun açılışında, İl Milli eğitim Müdürü Necati Akkurt, İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanımız Abdullah Karapıçak, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, ilçe Daire Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Okunma Sayısı: 1107

Haber Kaynağı: Tirebolu Belediyesi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Tirebolu'da Özel Eğitim ve İş Okulu Törenle Açıldı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 1107 8

Sitene Ekle