• Vadi'nin Medya Penceresi

26 Mayıs 2019 Pazar

Emek is ticaret
SON HABERLER

Doğu Karadeniz’in Rektörleri Gümüşhane’de


  • 17 Ekim 2018 Çarşamba
Doğu Karadeniz’in Rektörleri Gümüşhane’de
Doğu Karadeniz’in Rektörleri Gümüşhane’de

Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan Artvin Çoruh Üniversitesi, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi Rektörleri Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in ev sahipliğinde bir araya geldi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan ve Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in misafiri olarak bir araya geldi.

Konuk rektörler, Rektör Zeybek tarafından Gümüşhane’nin eski yerleşim yeri olan tarihi Süleymaniye Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Gezi programının ardından Rektörlük makamında yapılan toplantıda bölge üniversiteleri arasındaki birliktelik ve dayanışmanın daha da artması, büyüyen ve hızla gelişen üniversiteler arasında sosyal ve bilimsel alanlarda birlikte çalışma, bölgenin eğitim durumu, sorunlar ve bölgeye katkıları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapılan görüşmenin hem Gümüşhane hem de bölge açısından son derece verimli geçtiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “İlimizde ve bölgemizde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Doğu Karadeniz Bölümü Rektörleri olarak üniversitelerimizde yapılacak bilimsel ve sosyal çalışmalar için çoklu mutabakatlarda bulunduk. Güzel ve verimli bir çalışma oldu. Bizleri kırmayıp buralara kadar gelen ve her koşulda yapacağımız çalışmalara verdikleri destekten ötürü bütün rektörlerimize tek tek teşekkür ediyorum. Birlikteliğimiz ve dayanışmamız yapılan bu görüşmeler ile daha da daimi oldu. Üniversitelerimiz, hem bulundukları illerimizin hem de bölgemizin kalkınması için birlik içerisinde çalışmaya devam edecektir. Bizim amacımız bilgi üretmek ve bu bilgiyi bölgemizin kalkınması adına faydalı bir şekilde kullanmaktır” dedi.

Okunma: 583 | Kaynak: gumushane.gen.tr

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Doğu Karadeniz’in Rektörleri Gümüşhane’de, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 583 8