• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Egitim
  • Fiziki Altyapısı Tamamlanan birimlere öğrenci alımları yapılacak

Fiziki Altyapısı Tamamlanan birimlere öğrenci alımları yapılacak


  • 22 Ekim 2018 Pazartesi
Fiziki Altyapısı Tamamlanan birimlere öğrenci alımları yapılacak
Fiziki Altyapısı Tamamlanan birimlere öğrenci alımları yapılacak

Giresun Üniversitesinin merkez ve ilçelerde bulunan akademik birimleriyle ilgili her yıl olduğu gibi bu yılda akademik ve fiziki altyapı çalışmalarına aynı hızla devam edilmektedir.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü tarafından planlanarak geçen süreç içerisinde fiziki ve akademik altyapı çalışmaları tamamlanan okullarımıza 2019-2020 Akademik yılında öğrenci alımı için gerekli girişimlere başlanmıştır.

Bu kapsamda; Espiye MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Yağlıdere ilçesinde sürdürecek olan “Acil Durum ve Afet Yönetimi” programı ile Eynesil Kamil Nalbant MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Güce ilçesinde sürdürecek olan “Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri” programına öğrenci alınacaktır.

Bununla birlikte; Keşap İlçesinde fakülte binası tamamlanmak üzere olan Turizm Fakültesi bünyesindeki “Rekreasyon Yönetimi” bölümüne de 2019-2020 yılında öğrenci alınacaktır.

Ayrıca; Alucra Turan Bulutçu MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Çamoluk ilçesinde sürdürecek olan “Dış Ticaret Programı”na öğrenci alımı için daha önce 2 defa başvurulmuş ancak; bu programa öğrenci alımı teklifimiz, bir önceki yılın Türkiye Doluluk oranı kriterini taşımadığı gerekçesi ile YÖK tarafından reddedilmişti.

2018-2019 yılında doluluk oranı yeterli seviyeye ulaşan ve Çamoluk ilçemizdeki fiziki ve akademik altyapısı daha önce tamamlanmış olan bu programa, 2019- 2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

Söz konusu ilçelerdeki bu birimlerin diğer bölüm ve programlarının alt yapı çalışmaları planlandığı şekilde devam etmektedir. İlerleyen süreçte alt yapısı tamamlanan birimlere öğrenci alımı devam edecektir.

Okunma: 390 | Kaynak: Giresun Üniversitesi basın

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Fiziki Altyapısı Tamamlanan birimlere öğrenci alımları yapılacak, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 390 8