• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Doğankent’te, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı


  • 24 Kasım 2018 Cumartesi
Doğankent’te, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Doğankent’te, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Doğankent ilçesinde Öğretmenler günü Kaymakam Muhammet Emre Canpolat’ın katılımı ile kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Sadaklı Mahallesi Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk büstüne Uzman öğretmen Kaya İhtiyaroğlu ile aday öğretmenler Sinem Görgülü, Şeyda Terzi tarafından çelenk sunumuyla başladı. 
Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu Doğankent Veysi Akın Koloğlu Ek Binası salonunda yapılan tören saygı duruşu, istiklal marşının söylenmesiyle başladı. 
Törende; Resim öğretmenin slayt gösterisi, halk oyunları gösterileri, öğretmenler korosu ülkenin çeşitli yörelerinden türküler, stajyer öğretmenlerin yemin töreni, ilçedeki okullarda başarılı çalışmalar yapan öğretmenlere ödüllerinin emekli öğretmenler tarafından vermesinin ardından tören sona erdi. Okul kapısında Doğankent Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mühiddin Pir öğretmenlere çiçek ikramında bulundu.

Törende, bir konuşma yapan Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin;”Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’ Sözüyle öğretmenlerin, geleceği inşa edilmesinde ne  denli önemi bir görev üstlendiklerini çok açık bir şekilde ortaya koyarak öğretmenlere tarihi bir görev verdiğini ifade etmiştir. Öğretmenlerin her zaman, her koşulda bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması  aşamasında çok önemli bir role sahip olduğunu kaydetti.  
Öğretmenlerin, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve başarının anahtarı durumun olduğunu belirten Şirin, şöyle devam etti: "Bizler 'Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum' anlayışıyla ülkemizde eğitim  öğretim veren saygıdeğer öğretmenlerimizin her zaman yanlarındayız. Öğretmenlerimizi her konuda destekleme devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin  gününü en samimi duygularla tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimize Allahtan rahmet, hayatta olanlara  sağlık ve mutluluklar diliyorum."
Öğretmenler Günü Törenine; İlçe Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Belediye Başkan vekili İlyas Patan, Emniyet Amiri Nurşani İlter, İlçe Jandarma komutanı Teğmen Oğuzhan Öztorun, Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Emekli  Öğretmenler; Recep Kemal Güvendi, Salim Bayram, Mehmet Aydın, Seyit Güvendi, Mahmut Öztürk, İsmail Özden, Ali Bayrak, Siyasi Parti temsilcileri Rüşan Özden, Cemil Kara, Belediye Başkan Adayları Muzaffer Oğuzhan, Hüseyin Öztürk, Doğankent spor Kulüp başkanı Mehmet Yakupoğlu, daire amirleri ve öğretmenler katıldı.
Öğretmenlere Harşıt 15 Temmuz Öğretmenevinde yemek ikramında bulunuldu.

Okunma: 866 | Kaynak: Harsit Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Doğankent’te, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 866 8