• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Oynuyoruz Engellerimizi Aşıyoruz


  • 04 Mart 2019 Pazartesi
Oynuyoruz Engellerimizi Aşıyoruz
Oynuyoruz Engellerimizi Aşıyoruz

Öğr. Gör. Derya Su'nun akademik danışmanlığında gerçekleştirilen “Oynuyoruz, Engellerimizi Aşıyoruz” Projesi yapılan final ile sona erdi.

Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksek Okulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Özel Çağrı kapsamında Giresun Üniversitesi İşitme Engelliler ve İşaret Dili topluluğunun “Oynuyoruz Engellerimizi Aşıyoruz” projesinin tamamlanması nedeniyle Okulun Toplantı salonunda projenin finali gerçekleştirildi. Finale Okulun akademik ve idari kadrosunun yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Güven, bazı daire amirleri ve öğrenciler katıldı. 
İşitme Engelliler ve İşaret Dili Topluluk Başkanı Büşra Müjdeci yaptığı konuşmada, projenin amacının özel gereksinimli bireylerinde yapılan çalışmalarla topluma kazandırılabilineceğini ve bizlerden hiçbir farklarının olmadığını gözler önüne sermek olduğunu vurguladı.   
Projenin akademik danışmanlığını yapan Öğr. Gör. Derya Su ise projenin amacını ve uygulanış sürecini anlatarak, öğrenciler ve emeği geçenler teşekkür etti. 
Su,” Giresun Üniversitesi İşitme Engelliler ve İşaret Dili Topluluğu olarak Oynuyoruz Engellerimizi Aşıyoruz projesine başvurduk. 2018 Nisan ayında başladığımız proje yolculuğumuz bugün son buluyor. . Proje kapsamında Görele 13 Şubat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan gençlerimiz ile Giresun Üniversitesi İşitme Engelliler ve İşaret Dili Topluluğundaki gençlerimizi bir araya getirerek sekiz hafta boyunca, haftada iki gün oyun, drama ve fiziksel aktiviteler gerçekleştirdik” dedi. 
Projeye katılan öğrenciler tarafından sahnelenen çeşitli gösterilerden sonra, projeye katılan 14 öğrenci ile projeye destek veren 10 Topluluk öğrencisine katılım belgeleri ve hediyeleri verildi.

Okunma: 328 | Kaynak: Ahmet Ceylan

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Oynuyoruz Engellerimizi Aşıyoruz, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 328 8