• Vadi'nin Medya Penceresi

17 Temmuz 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Belediyedeki Taşeron işçilerine bilgilendirme toplantısı


  • 28 Aralık 2017 Perşembe
Belediyedeki Taşeron işçilerine bilgilendirme toplantısı
Belediyedeki Taşeron işçilerine bilgilendirme toplantısı

Doğankent Belediyesinde çalışmakta olan taşeron işçilerinin kadroya alınması ile ilgili olarak Doğankent Belediye mali danışmanı Erdoğan Demir, 100.cü yıl parkında işçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Erdoğan Demir bilgilendirme toplantısında işçilere; 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) 127.ci maddesindeki Belediyede çalışan Taşeron işçilerinin kadroya alınmasıyla ilgili olarak işçiler tarafından yapılması gereken ve kadroya geçebilmek için 127.ci madde ile atıfta bulunulan 657 sayılı Kanunun ilgili maddelerindeki işçilerin taşıması gerekli özellikler ve kadroya geçtikten sonraki 4857 sayılı kanundan doğan sorumluluklarıyla 1475 sayılı yasanın 14.cü maddesindeki kıdem tazminatı hakları ile ilgili işçilere bilgi verdi. Katılımcılardan Sorular alınıp, cevaplar verildikten sonra toplantı sona erdi.
 Başkanı Haşim Birol Tekin ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi,” Taşeron işçilerimizle ilgili yapılan düzenlemeyi kendi açımdan olumlu buluyorum. Personelim, vatandaşlara hizmet verdiği sürece işlerine devam edeceklerdir. Taşeron kanunu ilçemizde çalışan arkadaşlarımıza tüm ülkemize hayırlı olsun.“Dedi.

Okunma Sayısı: 1057

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Güncelleme: 28 Aralık 2017 Perşembe
Haber Etiketleri: Belediyedeki Taşeron işçilerine bilgilendirme toplantısı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 6 / 10 1057 3

Sitene Ekle