• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Fındık Üreticileri İçin Sigorta Zamanı!


  • 08 Ocak 2018 Pazartesi
Fındık Üreticileri İçin Sigorta Zamanı!
Fındık Üreticileri İçin Sigorta Zamanı!

Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, 2018 yılı poliçe tanzimlerinin başladığı duyuruldu ve fındık üreticilerine vakit kaybetmeden sigortalarını yaptırmaları gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.

Üreticilerin “Fındık” ürünü için bir an önce sigorta yaptırmaları gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıt olunması ya da kaydın güncellenmesi gerektiği, sonrasında ise tarım sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili sigorta şirketlerinin dağıtım kanalları aracılığıyla, sigortanın kolaylıkla yaptırılabileceği bildirildi ve şu ifadelere yer verildi: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de küresel ısınmanın yol açtığı iklim değişikliği nedeniyle, doğal afetlerin ve çeşitli risklerin frekansı ve şiddeti her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde yaşanan çeşitli riskler ve doğal afetler sonucunda, başta fındık olmak üzere pek çok ürün zarar görmüştür. Bu durumda üreticilerin, üretimlerini kesintisiz bir şekilde devam ettirebilmeleri için tek güvencesi TARSİM’dir. Sistem’in başlangıcından 2017 yılı sonuna kadar, fındık ürünü için ülke genelinde 652 bin adedin üzerinde poliçe düzenlenmiştir. Fındık üreticilerinin ödediği 136 milyon TL’lik prim karşılığında, 148 milyon TL’nin üzerinde tazminat ödenmiştir. Üreticilerimizin olası risklere karşı mağduriyet yaşamaması ve ürünlerini
güvence altına almaları için zaman kaybetmeden poliçelerini yaptırmaları gerekmektedir.”
Daima üreticisinin yanında olan TARSİM ile geleceğinizi teminat altına alın. Vakit kaybetmeden tarım sigortanızı yaptırın.

Okunma Sayısı: 874

Haber Kaynağı: Meliz Tezcan GÜRPINAR

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Fındık Üreticileri İçin Sigorta Zamanı!, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 6 / 10 874 3

Sitene Ekle