• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Haziran 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Saadet Partisi Fındık Satışını Olumsuz Buluyoruz


  • 04 Mart 2018 Pazar
Saadet Partisi Fındık Satışını Olumsuz Buluyoruz
Saadet Partisi Fındık Satışını Olumsuz Buluyoruz

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş TMO’nun piyasada ‘fındık ihtiyacı doğmuştur’ adıyla yapacak olduğu fındık satışına tepki gösterdi.

TMO fındık ile ilgili sıkıntıları sadece 6 aylığına ertelemiştir. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Bektaş; “TMO geçtiğimiz ay fındık ihtiyacı doğmuştur açıklaması yaparak 138 bin ton kabuklu fındık satacağını bildirdi. Giresun kalite fındığı 12,50 TL’den satacak. Levant fındığı da 11,50 TL’den satacağını duyurdu. Şimdi biz üreticiler adına soruyoruz, serbest piyasada fiyatlar çok mu arttı da, TMO’nun fındık satma ihtiyacı oluştu. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava durumu söz konusuyken fındık satışındaki bu acelecilik neden?” dedi.

Daha önceki fındık ile ilgili açıklamalarında TMO’nun piyasadan fındık alımına karşı olduklarını söyleyen Bektaş; “TMO fındıktan anlamaz, arpa, buğday, tahıl alımı için kurulmuştur. TMO’nun fındık alım işi, Fiskobirliğin buğday, arpa, tahıl alıp stoklamasına benzer ki, bu durum ne kadar yanlış ise, TMO’nunki de o kadar yanlıştır. O zaman da söylemiştik, bu durum aynı zamanda hükümetin fındık üzerinde uzun vadeli bir stratejik planı olmamasından kaynaklanıyor. Yani sadece seçim yatırımı. TMO 2019 yılından sonra fındık almayacak, fındık fiyatları tepetaklak gittiğinde ise bölge milletvekilleri daha önce yaptıkları gibi ne yapalım serbest piyasa var diye açıklama yapacaklar.Ellerinden başka bir şey gelmeyecek” Dedi.

Okunma Sayısı: 343

Haber Kaynağı: Saadet Partisi Giresun İl Basın Müşavirliği

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Saadet Partisi Fındık Satışını Olumsuz Buluyoruz, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 6 / 10 343 3

Sitene Ekle