• Vadi'nin Medya Penceresi

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

ÇKS Başvuruları 31 Aralık 2018'e Uzatıldı


  • 03 Aralık 2018 Pazartesi
ÇKS Başvuruları 31 Aralık 2018'e Uzatıldı
ÇKS Başvuruları 31 Aralık 2018'e Uzatıldı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 30 Haziran’da sona eren Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuru süresinin, 31 Aralık’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Bayraktar yaptığı açıklamada, ÇKS Yönetmeliği’ne göre 2018 yılı ÇKS başvuru süresinin 30 Haziran tarihinde sona erdiğini, çok sayıda çiftçinin belirlenen sürede başvurusunu yapamadığını ve verilen desteklerden faydalanma hakkını kaybetmekle karşı karşıya kaldığını belirtti.
TZOB’un çiftçilerin mağdur olmamaları için Tarım ve Orman Bakanlığı’na süre uzatımı için gerekli başvuruları yaptığını vurgulayan Bayraktar, şu değerlendirmelerde bulundu: “Birliğimizin yaptığı girişimler sonuç vermiştir. 

Bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin geçici 1’nci maddesi olan ÇKS’ye başvuru zamanı değiştirilmiştir. Yapılan değişiklikle 30 Haziran tarihinde sona eren 2018 yılı ÇKS başvuru süresi, 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.
“Çiftçilerimizin, 2018 yılı desteklerinden faydalanabilmeleri için, olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklenmeden odalarımızdan alacakları çiftçi belgesi ve diğer belgeler ile birlikte 31 Aralık’a kadar Tarım il ve İlçe Müdürlüklerine başvuru yapmaları kendi yararlarına olacaktır. Bilindiği gibi ÇKS kaydı olmayan çiftçilerin desteklerden yararlanmaları mümkün değildir.”

Okunma: 533 | Kaynak: Harsit Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: ÇKS Başvuruları 31 Aralık 2018'e Uzatıldı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 533 3