• Vadi'nin Medya Penceresi

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Üretici Olarak, Kendi Ürünlerimize Sahip Çıkalım!


  • 04 Aralık 2018 Salı
Üretici Olarak, Kendi Ürünlerimize Sahip Çıkalım!
Üretici Olarak, Kendi Ürünlerimize Sahip Çıkalım!

30.11.2018 Cuma günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında Giresun Amazon Otel’de Giresun Valisi Sayın Harun SARIFAKIOĞULLARI Başkanlığında coğrafi işaretli ürünler ve kooperatifçilik konulu bilgilendirme toplantısı ve üreticilere yönelik çalıştay düzenlendi.

Toplantıya  Piraziz’in Genç girişimcilerinden ‘Fındık Harmanı Giresun’ instangram hesabında faaliyet gösteren Demet ÖZTÜRK, Damla YILDIZ, Erkan YILDIZ'da katıldı. Çalıştayın ardından Demet ÖZTÜRK Gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Demet ÖZTÜRK ; ''Çalıştaya katılım sağlayan Uzman ve Akademisyenlerin görüşleri ve bilgileri doğrultusunda Kooperatifçilik fikri ön plana çıktı. Bu doğrultuda Coğrafi Yer İşaretli olan ürünlere sahip olmanın avantajı ile Kooperatifçilikle daha etkili çalışmalar yapabiliriz.Bizler Coğrafi Yer İşareti alınmış ‘Piraziz Elması’, ‘Giresun Tombul Fındığına’ sahibiz. Bu noktada üretici olarak kendi ürünlerimize sahip çıkıp, kolektif hareket edip ticari değeri yüksek ürün olarak Türkiye piyasasına pazarlayabiliriz. İlçemizin köy ve mahallerinde  üreten kadınları bir araya getirip ilk olarak doğal gıda üretilmesi konusunda eğitim almaları sağlanmalı ikinci olarak doğal ürettikleri ürünler işlenmeli son olarak da Piraziz’li kadınların emeği hak ettiği değeri bularak pazarlanmalıdır. '' dedi. 

Öte yandan Toplantıda; Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, İlimizin meşhur pidesinin “Giresun Pidesi” olarak coğrafi işaret başvurusunun yapıldığı ve ilimizde farklı ürünlerin coğrafi işaretlenmesi konusunda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası arasındaki istişarelerin devam ettiği bilgisi de verildi.

Okunma: 338 | Kaynak: Piraziz Ses Medya

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Üretici Olarak, Kendi Ürünlerimize Sahip Çıkalım!, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 338 3