• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • TKDK’ dan Çiftçilere12 Bin ile 2,1 Milyon TL Arasında Destek

TKDK’ dan Çiftçilere12 Bin ile 2,1 Milyon TL Arasında Destek


  • 07 Mart 2019 Perşembe
TKDK’ dan Çiftçilere12 Bin ile 2,1 Milyon TL Arasında Destek
TKDK’ dan Çiftçilere12 Bin ile 2,1 Milyon TL Arasında Destek

TKDK Giresun İl koordinatörlüğü ve Doğankent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen IPARD II Proğramı 5. Başvuru Çağrı Dönemi’ ne ilişkin toplantı Doğankent İmam-Hatip Lisesi salonunda yapıldı.

Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda bir sunum gerçekleştiren ve çiftçilerin sorularını yanıtlayan Proje Birim Amiri Cenk Çekiç; Çiftçilerin, süt üretimi, kırmızı et üretimi, kanatlı eti ve yumurta üretimi, et kesimhaneleri, su ürünleri, kanatlı kesimhanelerini kapsayan 30 bin ila 3 milyon TL arasındaki projelerine, %40 ila % 70 arasında hibe desteği sağladıklarını dile getirdi.  Çiftçilerin bireysel başvuruda bulunabileceği gibi ortak hareket edip kooperatifleşerek daha büyük bütçeli projeler sunup hibe desteğinden üst düzeyde faydalanabileceklerini söyleyen Çekiç; 2014- 2020 dönemlerini kapsayan IPARD II Proğramında çağrı dönemlerimiz ve desteklediğimiz projeler devam edecektir. Yeter ki çiftçilerimiz kendine güvensin, samimi ve istekli olsun desteği zaten kurumumuzda hazır ve onları bekliyor dedi. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Babayiğit;” Çiftçilerimizi yalnızca bir proje ile tek bir kalıba sokmak istemiyoruz. Bu nedenle bakanlığımızın ve bağlı kurumlarının kırsal kalkınmayı sağlamak ve Çiftçi refahını artırmak için onlarca farklı proje ve desteği söz konusu. Örneğin; Son üç yılda Genç Çiftçi Projesi kapsamında İlçemizde 25 çiftçimize; büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve arı olarak 750 bin liralık canlı hayvan desteği sağladık. TKDK ise yukarıda bahsi geçen projelere tesis ve ekipman desteği sağlıyor. Bu sayede çiftçilerimiz ihtiyacına ve isteğine göre birçok farklı destek arasından kendisine uygun olan ve şartlarını sağlayabildiği desteklere katılım sağlayabiliyor.”Dedi. 

TKDK Giresun İl koordinatörlüğü ve Doğankent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen IPARD II Proğramı 5. Başvuru Çağrı Dönemi’ne ilişkin toplantıya; TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü’nden Proje Birim Amiri Cenk Çekiç, Uzman Senem Akın, Uzman Ayhan UĞUR, Uzman Murat Bakır; Doğankent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ n den İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Babayiğit, Ziraat Mühendisi Feridun Karagöl, Veteriner Hekimi Nagihan Yıldız Öztürk, V.H.K.İ Halil Patan ile birlikte Çatak, Doymuş, Güdül, Söğütağzı, Yeniköy köyü ve Sadaklı mahallesi muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Okunma: 1098 | Kaynak: Harsitvadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: TKDK’ dan Çiftçilere12 Bin ile 2, 1 Milyon TL Arasında Destek, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 1098 3