• Vadi'nin Medya Penceresi

17 Temmuz 2018 Salı

Emek is ticaret
Giriş : 2015-08-05 Bu bilgi 773 kez okundu
 
Giresun Milletvekilleri
 
 
Giresun Milletvekilleri


Adem Tatlı
1968'de Giresun'da doğdu.İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun oldu. Vakıflar Bankası Leasing Yönetim Kurulu Üyeliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği yaptı. 22.  Dönem Milletvekili. İngilizce, Arapça ve Gürcüce bilen Tatlı, 07 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Giresun 25.Dönem milletvekili olarak parlementoya girdi. Evli ve 3  çocuk babasıdır.
--------------

Bülent Yener Bektaşoğlu
1953 yılı Giresun’un Dereli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Dereli’de, liseyi Giresun’da bitirdi. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 07 Haziran 2015 Genel  Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Giresun 25.Dönem milletvekili olarak parlementoya girdi.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
---------------

Orhan Erzurum
1970 yılında Dereli ilçesinde doğdu. 1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İki dönem MHP Giresun İl Başkanlığı görevini üstlendi. 07 Haziran 2015 Genel  Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Giresun 25.Dönem milletvekili olarak parlementoya girdi.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
---------------

Turhan Alçelik
1958 yılında Giresunda doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1991 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalında  ihtisasa başladı. 8 yıl süreyle ülkemizin farklı yörelerinde Genel Tıp ve Acil Servis Doktorluğu, Cumhuriyet Üniversitesi ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültelerinde Öğretim Üyeliği ve Harran  Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği yaptı.

20-21 Dönem Giresun Milletvekilliği yapan Dr.Alçelik, uzun süre TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olarak çalıştı.10 yılı aşkın bir süredir geleneksel tıp uygulamaları ve  doğal tedavi yöntemleri ile aydınlatma alanlarında araştırmalar yapan Turhan hocamızın ABD, Avrupa ve Rusya’da onaylanmış Patentli Buluşları var.
Dr.Alçelik İsviçre Federal Hükümeti patronajında yapılan 34. Uluslararası Buluşlar ve Yenilikler fuarında kendi dalında Dünya Birinciliği Ödülüne layık görüldü. Türk Patent Enstitüsü (TPE)  tarafından 2006 Büyük Patent Ödülüne değer bulunan Yrd.Doç.Dr.Turhan ALÇELİK’e ödülü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Hem Göz Hastalıkları hem de Genel Hastalıklar konusunda araştırmaları devam eden Dr Alçelik’in “Göz Diyeti” isimli bir kitabı da var.07 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma  Partisinden Giresun 25.Dönem milletvekili olarak parlementoya girdi.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: Seyit GüvendiEditör: Seyit Güvendi
 
 
 

Derecesi:773
Bağlı Kategori:Giresun

FACEBOOK YORUMLARI

Sitene Ekle

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

DERECELENDİRME

HarsitUser 4 / 10 773 1