• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ekim 2018 Pazar

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Güncel
  • Doğankent’te 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerle Kutlandı

Doğankent’te 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerle Kutlandı


  • 19 Mayıs 2016 Perşembe
Doğankent’te 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerle Kutlandı
Doğankent’te 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerle Kutlandı

Atatürk'ün gençlere armağanı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Doğankent ilçesinde törenlerle kutlandı.

18 Mayıs günü şehir esnafının iş yerlerini bayraklarla donattığı İlçede, Tören ilk olarak sabah saat 09:00 da Kaymakamlık önündeki Atatürk büstüne ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Akıl tarafından çelenk sunulmasıyla başladı. Bu sırada Belediye Hopörlerinden günün anlamına uygun marşlar çalındı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 97. yıldönümü tüm yurt genelinde olduğu gibi Doğankent ilçesindeki Doğankent Anadolu Çok Programlı Lisesi de saat: 10:00 kutlanmaya başlandı. Hava şartlarının yağmurlu olması nedeniyle okul bahçesinde yapılması gereken tören Doğankent Anadolu Çok Programlı Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi.

Törende; Günün anlamını belirten konuşmalar, şiirler okundu. Öğrenciler tarafından Yöre halk oyunlarından örnekler icra edildikten sonra ilçe okullarından çeşitli etkinliklere katılıp ödül alan öğrencilere ödülleri; Kaymakam Uğur Köroğlu, Garnizon Komutanı Tuncay Doğancı, Belediye Başkan vekili Mehmet Yahşi tarafından verildi.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına; İlçe Kaymakamı Uğur Köroğlu, Garnizon Komutanı Tuncay Doğancı, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yahşi, Emniyet Amiri Özel Çaylı, Sağlık Gurup başkanı Erhan İbiş, Harşıt Orman İşletme Şefi Selçuk Bayramoğlu, ilçe Müftüsü Yusuf Çakır, Milli Eğitim Müdürü Hasan Akıl, Siyasi Parti temsilcileri, kurum kuruluş yetkilileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Okunma Sayısı: 3117

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Doğankent’te 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenlerle Kutlandı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 3117 1

Sitene Ekle