• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Doğankent Altyapı Sistemi Yenilendi


  • 28 Eylül 2017 Perşembe
Doğankent Altyapı Sistemi Yenilendi
Doğankent Altyapı Sistemi Yenilendi

Atıl durumda bulunan Doğankent altyapı sistemi yenilenerek hizmet vermeye başladı.

Doğankent Belediyesi tarafından İstanbul Yılız Teknik Üniversitesine uzunca zamandan beri yaptırmış olduğu fizibilite çalışmaları ve sonucunda çıkan raporun ardından "ASLANCIK HİDROELEKTRİK AŞ. "ile yapılan protokol çerçevesinde "ARS ALTYAPI İNŞAAT. SANAYİ LİMİTED ŞİRKRTİ" sorumlusu Özgür Yılmaz tarafından;" 15.08.2017 tarihinde Sadaklı Mahallesi arıtma tesisinin yanından başlanan inşaatın yapımı, Doğankent Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu, Doğankent Ek Hizmet binası yanından Alagil Mahallesindeki  terfi merkezine kadar yerde katı atık borularının yapımının yenilenme işlemi ile tamamlandı. Katı atık boruları Kuzan deresi kenarındaki yolun içine 2X2=4 metrekare genişlik  ve 2x3=6 metrekare yükseklikte yapımı tamamlanan havuza bugün bağlanarak faaliyete alındı. Terfi merkezinin üstüne ise  ızgara yapımı için araçlarda yerinde monta edilme işlemi tamamlandı. Atıksu, terfi istasyonundan test yapılarak pompalar yardımıyla arıtma tesisine aktarılmaya başlandı.
ARS ALTYAPI İNŞAAT. SANAYİ LİMİTED ŞİRKRTİ sorumlusu Özgür Yılmaz yaptığı açıklamada; "Şirket yetkilisi olarak almış olduğumuz bir işi daha alnımızın akı ile yaparak teslim etmenin gururunu yaşıyoruz."Dedi.
Doğankent altyapısındaki kanalların ise Samsun Belediyesinden temin edilen "Katı Atık Kanalı Temizleme ve Görüntüleme Aracı" ile temizlenmeye başlanan kanalların temizlenmesi bir iki gün içinde tamamlanmıştır.

Okunma Sayısı: 593

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Doğankent Altyapı Sistemi Yenilendi, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 5 / 10 593 1

Sitene Ekle