• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Aralık 2018 Pazar

Emek is ticaret
SON HABERLER

Rektör Cokun'dan Bursa İstanbul Faaliyetleri


  • 04 Aralık 2017 Pazartesi
Rektör Cokun'dan Bursa İstanbul Faaliyetleri
Rektör Cokun'dan Bursa İstanbul Faaliyetleri

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun İstanbul ve Bursa’da Giresunlularla Buluştu.

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, 1-3 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul ve Bursa’da gerçekleştirdiği ziyaretlerde Giresunlu iş adamları, dernek yöneticileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.
     Üç günlük program kapsamında ilk olarak Giresunlu iş adamı Metin Koç’un sahibi olduğu ve İstanbul’da faaliyet gösteren Koçel Çelik Eşya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketini ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, firmada yaptığı incelemelerin ardından Sayın Koç ile bir araya geldi. Tirebolu İletişim Fak. Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cem Feridunoğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede Giresun ve Giresun Üniversitesinin gelişimi konuları görüşüldü. Ziyarette, Giresun Üniversitesinin son yıllarda birçok kamu kurumu ve özel kuruluşla sağladığı işbirliklerine dikkat çeken Rektörümüz, Koçel gibi Giresunlu iş adamlarının kurduğu firmaları Giresun’da ağırlamayı ve hem şehre hem de üniversiteye katkı sağlayacak projelerde görmeyi arzu ettiklerini söyledi.
    Programın ikinci gününde Bursa’ya geçen Prof. Dr. Cevdet Coşkun ilk olarak, Gemlik’te Giresunlular Derneği ve Giresunlu vatandaşların 250 ortakla kurdukları firmayı ziyaret etti. Dernekte bir araya geldiği Giresunlularla sohbet eden Rektörümüz, akşam saatlerinde Bursa’da Giresunlu iş adamları,  dernek yöneticileri ve siyasetçilerin yer aldığı akşam yemeğine katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği yemekte bir sunum yapan ve Giresun Üniversitesinin genel durumu hakkında bilgi veren Rektörümüz, birlikte çalışılmasıması halinde şehrimize ve üniversitemize anlamlı kazanımlar sunabileceklerini ifade etti ve kendisini ağırlayan iş adamları ve dernek yöneticileri ile bu buluşmaların sağlanmasında katkı sağlayan gazeteci Remzi Mamamşoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Cem Feridunoğlu'na teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.
    Bursa programının ardından 03 Aralık 2017 Pazar günü İstanbul’a geçen Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun ve Yrd. Doç. Dr. Cem Feridunoğlu, Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) tarafından Üsküdar’da düzenlenen “7. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri”ne katıldı.
    Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli rol oynayan Muhafazayı Hukuku Milliye Cemiyeti Tirebolu Başkanı Domaçoğlu Hasan Ağa ile Tirebolu üzerine yaptığı araştırmalar ve yazdığı kitaplarla tanınan Araştırmacı-Yazar Ayhan Yüksel'in anıldığı ve Tirebolu’ya özgü ürünlerin stantlarda yer aldığı Tirebolu Kültür ve Sanat Günlerinde; konferans, defile ve konser gibi bir çok etkinlik gerçekleştirildi.
    Giresunlu iş adamı, siyasetçi ve politikacıların katıldığı programın özel konuğu olarak katılan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun burada yaptığı konuşmada, İstanbul’da Giresunlularla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ve Giresun’un en güzel ilçelerinden biri olan Tirebolu’nun tüm değerleriyle tanıtılması gerektiğini söyledi.

Okunma Sayısı: 292

Haber Kaynağı: Giresun Medya Platformu

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Rektör Cokun'dan Bursa İstanbul Faaliyetleri, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 292 1

Sitene Ekle