• Vadi'nin Medya Penceresi

17 Kasım 2018 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Osmanlıdan 10 Ocak Çalışan GAZETECİLER Günü Mesajı


  • 09 Ocak 2018 Salı
Osmanlıdan 10 Ocak Çalışan GAZETECİLER Günü Mesajı
Osmanlıdan 10 Ocak Çalışan GAZETECİLER Günü Mesajı

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Genel Başkan Ünye, mesajında, gazetecilerin halk adına çok önemli görev üstlendiklerini ve bunu yerine getirirken de zaman zaman zorluklarla karşılaştıklarını belirtti.

Ünye, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 10 Ocak 1961'de gazetecilerin durumlarını iyileştiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Bayramının, günümüzde Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını belirtti.  

 Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye, basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak şunları kaydetti:“Günümüzde, hızla değişen teknoloji ve medya imkanları yeni ve pek çok ensturmanı aynı anda kullanma becerisine sahip yeni bir gazeteci tanımını yaparken  İnternet ve  TV gazeteciliği gibi farklı yeteneklerin birlikte kullanılmasını da gerekli kılıyor. Bütün bu değişime rağmen gazetecilik mesleğinin asla değişmeyen meslek ilkeleri ve değerleri, gazetecilik mesleğinin geçmişte olduğu gibi günümüzde ve gelecekte de en saygın uzmanlık alanı olarak tanımlanacağını göstermektedir. Gazeteciler ve gazetecilikte rol oynayan kitle iletişim araçları, kişilerin dikkatini çekme ve kamuoyu oluşturma bakımından büyük görevler yüklenmişlerdir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır.

Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Basın mensubunun halk adına gören, gözlemleyip kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken zamanından, ailesinden fedakârlıkta bulunan ve adeta kamu görevlisi olarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan değerli basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini kutluyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı iletiyorum."dedi.

Okunma Sayısı: 705

Haber Kaynağı: İbrahim Ünye

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Osmanlıdan 10 Ocak Çalışan GAZETECİLER Günü Mesajı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 705 1

Sitene Ekle