• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Nisan 2019 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER

Giresun Gençliğinde Yeni Dönem


  • 03 Nisan 2018 Salı
Giresun Gençliğinde Yeni Dönem
Giresun Gençliğinde Yeni Dönem

Giresun Gençlik Derneği’nde kongre heyecanı yaşandı.

eni dönemde yerel ve sivil toplum çalışmalarıyla önemli başarılara imza atan Mücahit Şerbetçi başkanlığa getirildi.
Giresun sivil toplum tarihinin önemli isimlerinden Halil Kütük’ün rehberliğinde çalışmalarını gerçekleştiren dernek 3. Olağanüstü Kongresiyle yeni yönetimini belirledi.
Kongrede ilk sözü alan Giresun dernekçiliğinin duayeni Halil Kütük derneğin çalışma ve faaliyetlerini ilgi ile takip ettiğini belirterek önceki dönem yönetimine teşekkürlerini ifade etti. Yeni seçilecek yönetime de başarılar diledi.
Eski yönetim kurulu başkanı Engin Turan derneğin faaliyetlerinden bahsederek Giresun’un artık yerel değil ulusal ve hatta uluslararası çalışmalarda yer alması temennisinde bulundu. Derneğin yaptığı faaliyetlerden de bahseden Turan, yeni dönem için aday olmayacağını belirterek “seçilecek arkadaşlarıma şimdiden başarılar dilerim” dedi.
Yapılan seçimlerde Alucra Vakfı Gençlik Kolları eski başkanlarından Mücahit Şerbetçi başkanlığındaki liste oybirliği ile kabul edildi. Yeni yönetimde Giresun’un önemli isimlerini buluşturan Mücahit Şerbetçi ise yeni dönemde birleştirici ve bütünleyici bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini ifade ederek “çalışmalarımız sadece ilimizle sınırlı kalmayacaktır. Bölgemize ve ülkemize ilham veren çalışmalar içinde olmaya gayret edeceğiz” dedi.
Şerbetçi “Giresun’un sınırlarının bu potansiyele yetmediğini tüm ülke sathına yayılmış hatta ülke dışındaki Giresunlulara da ulaşılması gerektiğini ve mevcut sinerjiyi ve gençlik dinamizmini ülke gündemine taşımayı amaçladıklarını” ifade etti.
Mücahit Şerbetçi başkanlığındaki listede Tuğçe Köse, İzzet Mermer, Kahraman Duru, Türkan Kaya, Şule Biçer, Turgay Kırkıl, Hüseyin Gündoğdu ve İsa Çaştur yer aldığı öğrenildi.

Okunma: 556 | Kaynak: İbrahim Balcıoğlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Giresun Gençliğinde Yeni Dönem, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 556 1