• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Nisan 2019 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER

Polis Etkinlikleri Haftası Doğankent'te Kutlandı


  • 12 Nisan 2018 Perşembe
Polis Etkinlikleri Haftası Doğankent'te Kutlandı
Polis Etkinlikleri Haftası Doğankent'te Kutlandı

Doğankent’te Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl kutlamaları 6.04.2018 Cuma günü saat 11:00'de Oyraca Köyünde bulunan şehit Polis memuru Orhan Turan ile Güvenlik köylerindeki Şehit Başkomser Zeki Kaya’nın mezarları ziyaret edilerek dualar okunmasıyla başlandı.

06.04.2018 Cuma günü akşam namazını mütekiben Harşıt Ulu Camiinde mevlit okutuldu ve dualar yapıldı. Doğankent’te Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl kutlamaları Salı günü Sadaklı Mahallesindeki Kaymakamlık binası bahçesinde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunumu ile devam edildi.
    Polis teşkilatının 173. Yılı nedeniyle bir açıklama yapan Doğankent ilçe Eniyet Amiri Mustafa Karabuğa;” Şanla şerefle yazdığı bir maziyi geride bırakmış olan tekilatımız 173. Kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içersinde değil, Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktayım. Emniyet teşkilatımız, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Biz bu görevi yerine getirirken, demokratik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz.
Teşkilatımızın 173.kuruluş yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi Doğankent ilçemizde de çeşitli etkinliklerle hep birlikte gururla kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Bu vesile ile devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, emekli ve gazilerimiz ile halen görevleri başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.” Dedi.
    TÜRK Polis Teşkilatı'nın 173'üncü kuruluş yıldönümü kutlama Proğramına; Doğankent İlçe Kaymakamı Burak Yılmaz, Belediye Başkan Vekili İlyas Patan, Jandarma Komutanı Tuncay Doğancı, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Ziraat Bankası Müdürü Hasanhan Sönmez, Doğankent Çoruh Aksa Şefi Mustafa Çıtlak, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Merkez Mahalle Muhtarı Salih Patan, Çatalağaç Köyü Muhtarı Yılmaz Bayrak, Süttaşı Mahallesi Muhtarı Ekrem Günay, AK Parti Doğankent ilçe Başkanı Rüşan Özden katıldı.
    Doğankent Emniyet amirliğinde, Emniyet Amiri Mutsafa Karabuğa’nın tebrikleri kabulünün ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle kutlama töreni sona erdi.

Okunma: 522 | Kaynak: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Polis Etkinlikleri Haftası Doğankent'te Kutlandı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 522 1