• Vadi'nin Medya Penceresi

15 Şubat 2019 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER

Sabri Öztürk'ün Erken Seçim Açıklaması


  • 20 Nisan 2018 Cuma
Sabri Öztürk'ün Erken Seçim Açıklaması
Sabri Öztürk'ün Erken Seçim Açıklaması

ERKEN SEÇİM DEĞİL, ELZEM SEÇİM

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, seçimin beklenenden daha kısa sürede yapılacak olması nedeniyle erken seçim olarak ifade edildiğini ancak seçimin yapılmasının hükümet sisteminin bir an önce işletilmesi bakımından elzem olduğunu dile getirdi.
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini açıklamasının ardından bir değerlendirme de Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ten geldi.
    Türkiye’nin resmi olarak 16 Nisan halkoylamasından sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi rotasına girdiğini ve fiilen de bu sistemle yönetildiğini belirten Öztürk, resmi olarak sistemin işletilmesi için daha fazla beklemenin anlamsız olduğunu ve seçimin bir an önce yapılmasının da son derece önemli olduğunu kaydetti.
    Türkiye’nin yakın zamanda 15 Temmuz gibi çok ciddi bir ihanet kalkışmasıyla karşı karşıya kaldığını, halen devletin kalan terör unsurlarını temizlemek için büyük bir savaş verdiğini, ve 15 Temmuz sonrası oluşan Yenikapı Ruhunun ölümsüzleşmesi açısından da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin şart olduğunu dile getiren Sabri Öztürk, “Bölgemizde yaşanan tarihi önemli hadiseler, AB ile ilişkilerimiz, küresel süreçler, Türkiye’nin halkoylamasında verdiği karar doğrultusunda belirsizliklerin aşılarak bir an önce cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçilmesini zorunlu kılmıştır” diye konuştu.
    Ak Parti’nin milletin partisi ve gücünü millet iradesinden alan bir parti olduğunun altını çizen Öztürk, Ak Parti’nin seçimlere her zaman hazır olduğunu vurguladı.
24 Haziran tarihinin ülkenin iklim koşulları açısından çok iyi bir döneme dek geldiğini, ayrıca okulların kapanmasının ardından olmasının ve ailelerin henüz tatile gitmedikleri bir dönem olması açısından iyi seçilmiş bir tarih olduğunu kaydeden Öztürk, “ Ülkenin istikrarı için, liderimizi seçmek için 24 Haziran 2018’de sandık başına gidiyoruz.  Erken seçimGiresunumuz, partimiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Okunma: 457 | Kaynak: Sabri Öztürk

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Sabri Öztürk'ün Erken Seçim Açıklaması, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 457 1