• Vadi'nin Medya Penceresi

26 Mayıs 2019 Pazar

Emek is ticaret
SON HABERLER

Bu yol artık Giresun’a da gider


  • 24 Eylül 2018 Pazartesi
Bu yol artık Giresun’a da gider
Bu yol artık Giresun’a da gider

Karadeniz Otoyolu Üzerinde Giresun Tabelaları Artık Yerini Aldı

Yıllardır tartışılan, uğrunda mücadele verilen Samsun- Giresun arasındaki Karayolu üzerinde bulunan “Bilgi İşaretleri Levhalarında’’ artık Giresun da yerini aldı.
Karayollarının birtakım prosedürlerine takıldığı için Samsun Giresun arasındaki tabelalarda Ordu’yu geçinceye kadar Giresun yazmıyordu ve bu durum Giresunluları oldukça rahatsız ediyordu.  Giresun’un da yazılı olduğu yeni tabelalar nihayet yerlerine dikildi ve tabela sorunu da böylece çözülmüş oldu.

Giresun Federasyonu Başkanlığı döneminde memleketi Giresun’un isminin karayolları tabelasında yer almaması üzerine hemşehrilerinin de talep ve desteği ile harekete geçen AK Parti İstanbul Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Hasan Turan, üzerinde gönüllü alayların resimleri de bulunan protesto tabelaları yaptırarak durumu Giresun kamuoyunun gündemine taşıdı.

Milletvekili olduğu süre zarfında da konunun takipçisi ve destekçisi olan Hasan Turan’ın girişimleri ve takibiyle tabelalar karayolları tarafından prosedüre uygun şekilde gerekli yerlere dikildi. Kangren haline gelen tabela sorununun çözülmüş olmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Hasan Turan duygularını Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar’a döktü; “ Bu durum hemşehrilerimizi oldukça rencide ediyordu. Federasyon başkanlığım döneminde birçok kez resmi ve gayri resmi girişimlerde bulunduk. 42. ve 47. Giresun Gönüllü Alaylarının resimleri de bulunan 2 adet 3 metre boyunda “ Bu Yol Giresun’a da Gider ”tabelaları yaptırarak durumu gündeme taşıdık ve o gün bu gündür de takipçisi olduk, ilgili yelere gerekli girişimlerde tekraren bulunduk. Bu bağlamda yeni Karayolları Genel Müdürümüzle durumu tüm ayrıntıları ve hassasiyetiyle görüşerek problemi aştık. Hamdolsun bu sorunda böylece çözülmüş oldu ve artık bu yol Giresun’a da gidiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Okunma: 506 | Kaynak: kerasushaber.net

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Bu yol artık Giresun’a da gider, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 506 1