• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Güncel
  • Rektör Cevdet Coşkun’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

Rektör Cevdet Coşkun’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı


  • 23 Kasım 2018 Cuma
Rektör Cevdet Coşkun’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı
Rektör Cevdet Coşkun’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

Giresun Üniversitesi rektörü Cevdet Coşkun 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Coşkun Mesajında; Bilginin en önemli güç haline geldiği günümüzde, devletlerin gücü de eğitim sürecinde edinilen bilgileri; bilim, teknoloji, eğitim, sanat ve ekonomi alanlarında etkin kullanabilen nitelikli bireyler yetiştirmekle ölçülür hale gelmiştir. Böyle bir neslin yetiştirilmesinde ve bu yapının oluşturulabilmesinde elbette eğitimcilerimize büyük görevler düşmektedir.

Ülkemizin stratejik hedeflerini gerçekleştirebilmek için eğitimcilerimize düşen en kutsal vazife, Milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizin; bilgili, birikimli, bilinçli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan vatansever bireyler olarak yetiştirilmesidir.

Giresun Üniversitesi olarak öğretmen yetiştiren bir kurum olmanın haklı gururunu yaşarken, attığımız her adımda eğitim çıtamızı yükseltmenin gayretiyle hareket ediyoruz. Her yılın 24 Kasım’ında öğretmenlik mesleğinin önemi ve kutsallığı vurgulanırken, aynı zamanda öğretmen ve eğitimci olmanın ağır sorumlulukları olduğunu da hatırlıyoruz. Eğitimciler; daima gelişime açık, değişime istekli, şefkatli, merhametli ve fedakâr olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere hayatını bu mesleğe vakfetmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyor, terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitler başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.

Tüm eğitimcilerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Okunma: 416 | Kaynak: Harsit Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Rektör Cevdet Coşkun’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 416 1