• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Başkan Şenlikoğlu'nun Öğretmenler günü mesajı


  • 23 Kasım 2018 Cuma
Başkan Şenlikoğlu'nun Öğretmenler günü mesajı
Başkan Şenlikoğlu'nun Öğretmenler günü mesajı

AK Parti Giresun İl Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz , 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle Merkezde bulunan 17 okul’da eş zamanlı olarak Öğretmenlerimizi ziyaret ederek günlerini kutladı.

 AK Parti Girsun İl Başkanı Av. Aytekin ŞENLİKOĞLU ise Cumhuriyet Ortaokulu ziyaretini ziyaret ederek görev başındaki Öğretmenlerin gününü kutladı. İl Başkanı ŞENLİKOĞLU burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “ Siz Öğretmenlerimiz, yarınlarımızı emanet ettiğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren, ülkemizin aydınlık geleceği için özveriyle çalışan çok kutsal ve onurlu bir mesleği icra ediyorsunuz. Yüce Yaratanın Peygamberimize 'oku' şeklindeki emri, 'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' diyen ilmin kapısı Hz. Ali’nin düsturu, okumanın ve okutmanın önemini yeterince açıklamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, 'Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir’. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Hiçbir maddi kıymetle ölçülmeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik; sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde milletimize hizmet etmenin güzide yollarından birisi olmuştur. 

Sizler geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca ve vefakârca gayret göstererek her türlü takdire fazlasıyla layıksınız. Çocuklarımızın ruh ve karakterine biçim veren, bugünün mimarı, yarınların hazırlayıcısı sizlere çok şey borçlu olduğumuz iyi bilinmeli, sadece 24 Kasımlarda değil, yılın her günü hatırlanmalıdır.

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmenizi temenni ediyorum. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit düşen, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükranla yad ediyorum.” dedi

Okunma: 327 | Kaynak: Harsit Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Başkan Şenlikoğlu'nun Öğretmenler günü mesajı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 327 1