• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

İlkokul Öğrencilerine Trafik Eğitimi Verildi


  • 11 Mart 2019 Pazartesi
İlkokul Öğrencilerine Trafik Eğitimi Verildi
İlkokul Öğrencilerine Trafik Eğitimi Verildi

Tirebolu ilçe Jandarma Komutanlığı, Trafik Tim Komutanlığı ekipleri ile Doğankent ilçe Jandarma komutanlığı ekipleri Doğanket ilçesi Çatak Köyü İlkokulu Konferans Salonunda 7-11 yaş grubu öğrencilerine Trafik Eğitimi Semineri verdi.

Doğankent ilçesi Çatak Köyü ilkokul öğrencilerine trafik eğitimi bilinci kazandırılması seminerinde açıklamalarda bulunan Trafik Tim Komutanı Uzman Jandarma Kd. J. Çvş. Adem Çalışkan;” Trafik kurallarına uyma, yaya yolunda dikkatli yürüme, yaşlılara yardım edebilme, aniden yola çıkmama, trafikte saygılı ve sabırlı olma, karşıdan karşıya geçerken alt ve üst geçitleri kullanma, okul geçiş yerlerini kullanma, yılların birikimleri sonucu meydana gelen trafik kural ve levhalarına uyma, araçlara binerken ve inerken dikkat edilmesi gereken konularında açıklamalarında bulundu. Çalışkan, evden okula gidip gelirken en güvenli yolu kullanalım, trafik levha ve işaretlerine uyalım, kırmızı ışıkta geçmeyelim, yaya kaldırımında her zaman sağdan yürüyelim. Trafik kurallarına uymamak hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmaktır. ”Dedi. 

Okul müdür vekili Ekrem Yamak yaptığı açıklamada; “Tirebolu ilçe Jandarma Komutanlığı tarafında okulumuza gelerek seminer veren personel ile Doğankent ilçe Jandarma komutanı Teğmen Oğuzhan Öztorun’a teşekkür ediyorum. “Dedi. Trafik Eğitimi sonunda seminere katılan personel tarafından öğrencilere, Trafik konulu Dergi, cetvel, el broşürleri ile çikolata ikramı yapıldı. 
Eğ,t,m Seminerine; Teğmen Oğuzhan Öztorun, Uzm. Jd. kd. çv. Cihan Mutlu, J. Uzman Çavuş Mithat Günel, Çatak Köyü Muhtarı Yakup Kabadayı, öğretmen ve veliler katıldı. 

Okunma: 275 | Kaynak: Harsitvadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: İlkokul Öğrencilerine Trafik Eğitimi Verildi, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 275 1