• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

İsmet Patan Emekli Oldu


  • 11 Mart 2019 Pazartesi
İsmet Patan Emekli Oldu
İsmet Patan Emekli Oldu

Doğankent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Tarım Tekniksiyeni olarak görev yapan İsmet Patan emekli oldu.

Çanakkale Devlet üretme çiftliğinde başlayan memuriyet hayatı Doğankent ilçe Tarım, Orman müdürlüğünde Müdür vekilliği görevinde iken 36 yıl sonra çalışmış olduğu kurumdan emekli oldu.
İsmet Patan Kimdir?
Patan, 1961 yılında Süttaşı Mahallesinde doğdu. İlkokulu Süttaşı İlkokulunda, Ortaokulu Doğankent ortaokulunda bitrdikten sonra yatılı sınavını kazanarak Liseye Samsun Gelemen Tarım Meslek Lisesinde başlayıp Giresun Tarım Meslek Lisesinde1979 yılında tamamladı. 1980-1981 yılları arasında Doğankent’te Okuma-Yazma seferberliğinde vekil öğretmen olarak görev aldı. 1983 yılında Çanakkale Devlet Üretme Çiftliğinde göreve başladı. Erzurum Oltu’da Ziraat Teniksiyeni olarak görev yaparken askere alınan Patan, İlk olarak İskenderun Deniz Komutanlığında başlamış olduğu askerliğini Balıkesir Erdek’te tamamladı. Patan, Askerliğini bitirdikten sonra tekrar Erzurum Oltu’daki Ziraat Tekniksiyeni görevine döndü. Erzurum Aşkale, Gümüşhane Torul ve Kürtün ilçe Tarım Müdürlüklerinde tekniksiyen olarak çalıştı.
Ataması Doğankent İlçe Tarım müdürlüğüne yapılan Patan, Tarım müdürlüğünde Tekniksiyen, Tekniker ve İlçe Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu.
1994 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 1996-1998 yılları arasında Tarım önlisans bölümünü bitirdi.
Bakanlık tarafından açılan görevde yükselme sınavını başarı ile vererek Teknikerlik ünvanı aldı.
Patan, çalışmış olduğu yerlerde; Okuma-Yama kursları, Arıcılık- Meyvecilik, Tarımsal Kurslar vererek yüzlerce vatandaşın bilgi sahibi olmasını sağladı. Ayrıca Doğankent İmam-Hatip Lisesinde 1996-1997 yıllarında ücretli derslere girdi.
36 Yıl devlete hizmet eden Patan, 18.02.2019tarihinde Doğankent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Müdür Vekilliği görevini yürütürken dilekçesini vererek emekli oldu. Patan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Okunma: 813 | Kaynak: Harsitvadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi | Güncelleme: 11 Mart 2019 Pazartesi

Haber Etiketleri: İsmet Patan Emekli Oldu, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 813 1