• Vadi'nin Medya Penceresi

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

İstiklal Marşının Kabulü Farkındalık Çalışması


  • 12 Mart 2019 Salı
İstiklal Marşının Kabulü Farkındalık Çalışması
İstiklal Marşının Kabulü Farkındalık Çalışması

Doğankent Kaymakamı M. Emre Canpolat tarafından organize edilen İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü anısına vatandaşlar tarafından düzenlenen farkındalık çalışması büyük ilgi gördü.

İstiklal Marşımız 12 Mart 1921'de TBMM tarafından düzenlenen yarışmaya katılan 724 şiir arasından Milli Marş olarak kabul edilmiştir. Vatan Şairimiz Merhum Mehmet Akif ERSOY'un büyük eseri SAFAHAT'a koymadığı bu şahaser şiir, Aziz Türk Milletine hediye edilmiştir.

Merhum İstiklal Şairimiz, Şair-i Azam Mehmet Akif ERSOY'a Allah'tan rahmet dileriz.''ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN.'' 

Doğankent ilçe Kaymakamı M.Emre Canpolat; "İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü anısına Doğankent ensnaflarımızdan Abdullah Patan, Mehmet Öztürk, Selim Alim, İnci Balcı, Ömer İmamoğlu, Eda Kahraman, Muttalip Patan, Muhtar Salih Patan ve Doğankent İlköğretim okulu öğrencileri tarafından düzenlenen, Doğankent Kaymakamı Canpolat tarafından organize edilen farkındalık çalışmasına katkı veren tüm hemşehrilerimize şükranlarımızı sunarız."Dedi.

 

Okunma: 190 | Kaynak: Harsitvadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: İstiklal Marşının Kabulü Farkındalık Çalışması, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 190 1