• Vadi'nin Medya Penceresi

26 Nisan 2019 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Güncel
  • Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri


  • 11 Nisan 2019 Perşembe
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

Doğankent ilçesinde Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikleri kapsamında, Harşıt Ulucami de ebediyete intikal etmiş emniyet mensupları için mevlit okutuldu. Güvenlik köyündeki Şehit Komiser Zeki Kaya ve Oyraca köyündeki Şehit Polis memuru Orhan Turan'ın mezarları ziyaret edilerek dualar okundu. 
4-6 yaş grubu kuran kursu öğrencileri öğretmenleri nezaretinde Emniyet amirliğini ziyaret ettiler. Öğrencilere, emniyet amiri Nurşani İlter eşlik ederek kurumun bölümlerini gezdirdi. Polis teşkilatının görevleri hakkında bilgi verdi. Öğrenciler bölümler halinde polis araçlarına alınarak şehir turu yaptılar.

Sadaklı mahallesindeki Kaymakamlık binasının bahçesindeki Atatürk büstüne çelenk sunumu gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan Emniyet Amiri Komiser Yard. Nurşani İlter; Polis anayasa, kanunlar, tüzükler, yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile cesaret feragat ve fedakârlıklarla gece gündüz demeden görevini yapmaktadır. Devletin bekası milletin huzuru ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmemektedir. 
Güvenli kent huzurlu toplum anlayışıyla hareketle her türlü yıkıcı, bölücü ve dini istirmar eden terör oluşumlarına karşı etkin mücadele ve gençliğimizin büyük belası uyuşturucu ile mücadele, asayiş, trafik terörü konuları başlıca öncelikli görevlerimiz arasındadır. Bunlarla mücadeleye aralıksız devam edilecektir. 
Tüm bu hizmetleri yerine getirirken huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin bağımsızlığını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, Cumhuriyet ve Demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak temel amacımızdır. Polis görevini yerine getirirken vatandaşın yardımına her zaman ihtiyacı vardır, halktan kopuk bir görev anlayışı ile başarılı olmak mümkün değildir. 
Bu mutlu günümüzde Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Vatanımızın birliği ve bütünlüğü, halkımızın huzur ve mutluluğu için cansiperhane çalışan ve hakkın rahmetine kavuşan şehitler ile ebediyete intikal eden tüm mensuplarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan dul ve yetimler ile hayatını sürdüren, gazi ve emeklilerimizi minnetle anar halen görevde olan teşkilat mensuplarımıza görevlerinde sağlık, başarılar ve mutluluklar dilerim.” 

Emniyet amirliği salonunda polis günü nedeniyle düzenlenen kokteylde 174 yıl pastası kesildikten sonra Kaymakam Muhammed Emre Canpolat başarılı polislere plaket verdi.   

Tören; Doğankent Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Emniyet Amiri Nurşani İlter, Jandarma Komutanı Teğmen Oğuzhan Özturan, Müftü Nurullah Oruç, Daire amirleri, Emekli Polis Memurları Yakup Kabadayı, Emin Aydın, Kıbrıs Gazisi Ali Aslan, Sadaklı Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk, Merkez Mahalle Muhtarı Salim Efe, Yeni Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Patan, Süttaşı Mahallesi Muhtarı Ekrem Günay, Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hamza Aracı ve vatandaşlar katıldı.

Okunma: 267 | Kaynak: Harsitvadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 267 1