Vadi'nin Medya Penceresi
  • 14 Kasım 2019 Perşembe

Cemal Şirin'den Tatil Mesajı

Okulların tatile girmesi dolayısı ile Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin bir mesaj yayınladı.

Cemal Şirin'den Tatil Mesajı

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler, kıymetli veliler. Büyük bir coşku ve heyecanla  başladığımız 2018.2019 Eğitim-Öğretim dönemini bitirmiş bulunuyoruz. İlçemizde öğrenim gören 758 öğrenci, karnesini alacak ve inşallah güzel ve verimli bir yaz dönemi geçireceklerdir.

Medeniyetlerin devamlılığı, ülke insanının geleceğinin garanti altına alınması, ülkelerin kalkınması toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilgilidir. Yarına umutla bakmanın, mutlu bir toplum olmanın, çağdaşlaşmanın, medeniyet genetiğinin geçmişten geleceğe taşınması sağlıklı ve planlı bir eğitimle mümkün olabilir. 

Eğitim sadece formal alanda yapılan bir çalışma değil, tüm toplumun ortak çabası ile sürdürülecek bir süreçtir. 

Sevgili Öğrenciler, Devletimizin sizlere sunduğu imkânlar her geçen gün daha iyi seviyelere doğru ilerliyor. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız olarak elbette sizler en iyisini hak ediyorsunuz. Sizden beklentimiz; Vatanını milletini seven; yerli, milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmanızdır. Hedeflerinizi çok büyük tutmalısınız. Şanlı geçmişimizi çok iyi bilmeli ve çok daha iyi bir gelecek inşa etmenin çabası içerisinde olmalısınız. Şüphesiz ki bu karneler sizlerin kişiliğini ölçmüyor. Sadece bir yıllık çalışmalarınızın karşılığında bir değerlendirme cetveli aldınız. İnanıyorum ki eksiklerinizi görüp önümüzdeki yıl daha düzenli, daha iştahlı çalışarak arzu ettiğiniz seviyelere ulaşacaksınız. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. 

Değerli Öğretmenlerim, Sizler üstün gayret ve eliniz altındaki evlatlarımızın ülkemiz ve geleceğimiz için ne kadar değerli olduğunuzun bilincinde olarak özverili ve başarılı bir dönemi geride bırakmış oldunuz. İnanıyorum ki yeni döneme daha dinamik ve hiç bitmeyen bir yenilenme çabasıyla çocuklarımızın karşısına çıkacaksınız.

Kıymetli Velilerimiz, Sizlerin en değerli varlıkları olan çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Onların iyi bir eğitim alması, kişiliklerinin gelişmesi, şekillenmesi ve iyi bir geleceğe hazır olmaları için büyük özveride bulundunuz. Bugün, çocuklarımız karnelerini alıyor. Bu karneler, öğrencinin bir eğitim öğretim yılı ile sınırlı formal çalışmalarının değerlendirmesidir. Başarının sınırı yoktur. Her anne baba, çocuklarının çok başarılı olmasını ister. Unutmayalım ki bir çocuk ebeveyninin açığa çıkmış sırrıdır. Her şeyden çok önemsediğimiz varlıklarımızı yargılamak, kişiliğini zedeleyici ifadeler kullanmak çocuklarımızda tamiri imkânsız hasarlar oluşturur. Bu nedenle karneleri arzu ettiğimiz noktada değilse bile hatalarımızı ve eksiklerimizi tespit edip önümüzdeki yılda buna göre hareket etmeliyiz.  Özellikle bilgisayar ve telefon bağımlılığı çocuklarımızın zihinlerini bulandırıyor. Onlara iyi bir rehber olmak istiyorsak iyi bir örnek olmalıyız. “Kitap oku” demeyip onlarla kitap okumalıyız. Eğitimin temel taşlarından biri olduğumuzu unutmamalıyız. 

Her eğitim öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de ilçemizin eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum. Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum.