Vadi'nin Medya Penceresi
  • 14 Kasım 2019 Perşembe

Doğankent İlçe Jandarma Komutanlığından Önemli Duyuru

Vatandaşlarımız 01 Temmuz 2019 tarihinden itibaren, silah ruhsatı (taşıma, bulundurma, kamu görevlisi taşıma, emekli kamu görevlisi taşıma, yivli av tüfeği ruhsatları) ve yivsiz tüfek ruhsatnamesi işlemlerini Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi olan www.jandarma.gov.tr adresindeki e-devlet linkinden kendilerine ait tanımladıkları şifre ile giriş yaparak başvurabileceklerdir.

Doğankent İlçe Jandarma Komutanlığından Önemli Duyuru

Ayrıca başvuru için İl/İlçe Jandarma Komutanlığına başvuru yapmalarına gerek kalmamıştır. İnternet üzerinden yapılan başvurunun ardından aynı adresten başvuru sürecini takip edebileceklerdir. Başvuruları onaylanan vatandaşlarımız İl/İlçe Jandarma Komutanlığı ruhsat biriminden randevu alacak, randevu gün ve saatinde ilgili birime giderek ruhsat işlemlerini tamamlayacaklar.

01 Temmuz 2019 tarihinden itibaren İl/İlçe Jandarma Komutanlığı ruhsat birimlerine fiziki başvurular kabul kabul edilmeyecek olup, İnternet üzerinde yapılacak olan başvurularda dikkat edilecek hususlar aşağıya çıkarılmıştır.

1-91/1779 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile diğer Aletler Hakkında Yönetmeliğin hangi maddesine göre silah ruhsatı almak istediğinizi seçecek, diğer kurumlardan otomatik olarak çekilmeyen ve başvuru için gerekli olan belgeleri sisteme yükleyerek başvurunuzu oluşturacaksınız.

2. Zorunlu belgeler sisteme yüklenmeden başvurunuz sistem tarafından kabul edilmeyecektir.,

Tüm Vatandaşlarımıza Önemle Duyurulur.