Vadi'nin Medya Penceresi
  • 17 Kasım 2019 Pazar

Doğankent’te Okul Dönüşüm ve Tanıtım Toplantısı

Doğankent ilçe Merkezinde bulunan tüm okulların yeniden yapılandırılması ve dönüştürülmesi, tanıtımı ve altyapısının iyileştirilmesine yönelik toplantı Doğankent İlköğretim okulu öğretmenler odasında gerçekleştirildi.

Doğankent’te Okul Dönüşüm ve Tanıtım Toplantısı

Toplantıda Doğankent İlköğretimin bağımsız ilkokula, Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesinin bağımsız ortaokul ve imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesi,

Doğankent İmam Hatip Lisesinin Anadolu imam hatip ve Anadolu Lisesi programlarını içinde bulunduran bağımsız bir liseye dönüştürülmesi konuları görüşüldü. Dönüşümün gerçekleşmesiyle 2012’de 4+4+4 12 yıllık zorunlu eğitime geçişle birlikte ilçeiçin kaçınılmaz olan dönüşümün gerçekleşmesine yönelik konular görüşüldü. Daha geniş katılımın sağlanması toplumun her kesimine konuyu açıklamak için 05.07.2019 Cuma günü saat 19:00’da Üniversite toplantı salonunda yapılacaktır.

Toplantıya;  Doğankent Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Belediye Başkanı Rüşan Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Doğankent Çok Programlı lisesi Okul Aile Birliği Başkanı  Ali Patan, Doğankent Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan vekili Mehmet Yakupoğlu, Saadet Partisi ilçe başkanı Mehmet Kamacı, Söğütağzı Köyü Muhtarı Ünal Topkara, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.