Vadi'nin Medya Penceresi
  • 21 Ocak 2020 Salı

Doğankent’te Okul Dönüşüm ve Tanıtım Toplantısı

Doğankent ilçe Merkezinde bulunan tüm okulların yeniden yapılandırılması ve dönüştürülmesi, tanıtımı ve altyapısının iyileştirilmesine yönelik toplantı Doğankent Meslek Yüksek Okulu salonunda Belediye Başkanı Rüşan Özden'in katılımı ile gerçekleştirildi.

Doğankent’te Okul Dönüşüm ve Tanıtım Toplantısı

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin yaptığı konuşmada; "Okulların birleştirilmesi ilçe eğitimine büyük katkı sağlayacaktır. Diğer ilçelerle ilçemiz arasında eğitim yönünden bir fark yok. İstiyoruz ki öğrencilerimiz  bizleri tercih etsin bizde öğretmen kadromuzla gerektiği gibi hizmet vermek için tüm gücümüzü öğrencilerimize verelim. Öğrencilerimizle birebir ilgilenelim, takip edelim."Dedi.

Lise Müdürü Oktay Yılmaz ise yaptığı konuşmada:"Eğitime gönül veren öğrenci velilerimiz toplantımıza hoş geldiniz. Geçmiş yıllarda neler yaptık, şimdi neler yapacağız. Okulumuzda 42 öğrencimiz vardı, bu sene 9 öğrencimiz  mezun oldu. Bu öğrencilerimiz meslek bölümündeydi. Şimdi ise meslek bölümünde öğrencimiz kalmadı, öğrencilerimizin tamamı Anadolu Lisesi bölümünde öğrenim görecek. Biz okulun 9. sınıfından itibaren öğrencilerimize seviye  tespit sınavı yaparak ona göre öğrencinin hazır olup olmadığını takip edip öğrencilerimizi öğretmenlerimize zimmet etmekteyiz. Öğrenci velilerini her konuda eğitimin içine çekerek daha başarılı olmak istiyoruz. Başarı hepimizin  başarısı olacak."Dedi.

Belediye başkanı Rüşan Özden ise okullarımıza ve öğrencilerimize her türlü desteği vereceğiz. Benim çocuğum ortaokulu Giresun'da okudu. Öğrencimi Doğankent Anadolu Lisesine kayıt yaptırarak burada okutacağım. Sportif  faaliyetler, Test ve yardımcı kitap ve diğer kaynaklarda öğrencilere yardımcı olacağım. Halı Saha, Semt Futbol sahası, il içi kültürel gezilerde desteklerimi öğrencilere vermek için hazırım. Kursların açılması, kütüphane açılması gibi  konularda öğretmenlerin yanında olacağım."Dedi.

Toplantıya; Belediye Başkanı Rüşan Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Doğankent Çok Programlı lisesi Okul Aile Birliği Başkanı  Ali Patan, Doğankent Lisesi Müdürü Oktay Yılmaz, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler  ve öğrenci velileri katıldı.