Vadi'nin Medya Penceresi
  • 14 Kasım 2019 Perşembe

Tirebolu Askerlik Şubesi Komutanı, İsparta’ya Gitti!

Tirebolu’da 5 yıl süreyle görev yapan ve aynı zamanda Askerlik Şubesi Başkanlığı görevini de yürüten sevilen Yüzbaşı Hakan Baştürk, İsparta Dağ Komando Birliği’ne tayin oldu…

Tirebolu Askerlik Şubesi Komutanı, İsparta’ya Gitti!

Tirebolu’da 5 yıl süreyle görev yapan ve ilçe halkının büyük sempatisini kazanan Personel Yüzbaşı Hakan Baştürk, ilçeden ayrılarak tayin olduğu İsparta’ya gitti. Tirebolu Askerlik Şubesi’nde 4 Temmuz 2014 tarihinde Personel  Üstteğmen olarak göreve başlayan Baştürk, ilçede Garnizon Komutanlığı görevini de başarıyla yürütmüş ve halkın büyük sevgisini kazanmıştı. Tirebolu’da 5 yıl görev yapan ve ilçedeki görevi sırasında İngilizce Öğretmeni  Ümmühan Baştürk ile evlenen Baştürk, geçtiğimiz yıl Yüzbaşılığa terfi etmişti. Aslen Balıkesirli olan ve Tirebolu’daki görevi sırasında bir çocuğu da dünyaya gelen Garnizon Komutanı Baştürk, tayini İsparta’ya çıkandan sonra  ilçedeki tüm kurum ve kuruluşları ziyaret ederek, herkesle  vedalaştı.                                      

İlçemizdeki görevi sırasında Tireboluluların büyük sevgi ve sempatisini kazanan Yüzbaşı Baştürk’ün, ilçeden ayrılması üzüntüyle karşılanırken; genç komutanın İsparta Dağ Komando Birliği’nde göreve başladığı öğrenildi.  Tirebolu’dan güzel intibalarla ayrılan Baştürk’e, yeni görev yerinde üstün başarılar diliyoruz.