Vadi'nin Medya Penceresi
  • 25 Ocak 2020 Cumartesi

Güncel fındık fiyatları belli oldu

Giresun, Ordu ve Trabzon başta olmak üzere Karadeniz'in geçim kaynağı ve en çok hasadı yapılan ürün olan fındık fiyatları açıklandı.

Güncel fındık fiyatları belli oldu

Fındık üreticisinin merakla beklediği 2019 fındık fiyatları ne kadar oldu? Gelen son bilgiye göre bu yıl yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17,00 Türk Lirası, Levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,50 Türk Lirası oldu.

Bu yıl yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17,00 Türk Lirası.

Levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,50 Türk Lirası oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatlarını açıkladı. Toprak Mahsülleri Ofisi'ne (TMO) hasat dönemi başlamadan fındık alımı için görev verme kararı aldıklarını söyleyen Erdoğan, "Bu yıl fındıkta 700 bin ton rekolte bekleniyor.

Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık içi taban fiyatı 17,00 Türk Lirası, levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,50 Türk Lirası olarak belirlendi. Buna kilogram balına yaklaşık 2 TL olan mazot ve gübre desteği ile alan bazlı destek de eklenecek. Böylece fiyatlar 19,00 Türk Lirası ve 18,50 Türk Lirası seviyesine gelecek." dedi.