Vadi'nin Medya Penceresi
  • 25 Şubat 2020 Salı

Tirebolu’da Şehit Polise Son Veda!

Görev yeri Gümüşhane’de dün şehit olan Tirebolulu genç polis Hamdullah Kırtay, bugün ilçede düzenlenen törenden sonra İğnece Köyünde göz yaşları arasında toprağa verildi…

Tirebolu’da Şehit Polise Son Veda!

Tirebolu, 23 Ağustos Cuma günü tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Gümüşhane Emniyet Teşkilatında Özel Harekat Polisi olarak görev yapan ve dün orada geçirdiği trafik kazasında şehit olan Hamdullah Kırtay (21), bugün memleketi Tirebolu’da düzenlenen devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Aslen Tirebolu’nun İğnece Köyünden olan ve öğrenim gördüğü Çankırı Polis Kolejini bu yıl bitiren Kırtay, ilk görev yeri olan Gümüşhane’de dün sabah 08 AAD 693 plakalı aracıyla görev yerine giderken; Özcan Mahallesi Elmalı Caddesinde direksiyon hakimiyetini kaybederek, yol kenarındaki elektrik direğine çarptı.  Talihsiz polisin olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtilirken; bu acı haber Tirebolu’da ve Emniyet Teşkilatında derin üzüntüye neden oldu. Şehit polisin kısa bir süre önce nişanlandığı öğrenildi.

İğnece Köyünden Nedim-Firdevs Kırtay çiftinin küçük oğlu olan Özel Harekat Polisi Hamdullah Kırtay için, 23 Ağustos Cuma günü Tirebolu’da hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı Cenaze Töreninde, Körliman Mahallesindeki Uzunkum Camiinde tarihi bir gün yaşandı. Uzunkum Camii avlusunda  talihsiz polis Kırtay’ın, babası Nedim Kırtay ve abisi Beytullah Kırtay, taziyeleri kabul ederken; annesi Firdevs ile kız kardeşi Güleser ve nişanlısı, yakınları ve bayan meslektaşları tarafından güçlükle teskin edildi. Tirebolu’yu yasa boğan cenaze dolayısıyla ilçemize gelen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ali Çelik ile Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Ak Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Hasan Turan, Giresun İl Emniyet Müdürü Hasan Aktaş ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, şehit polisin son yolculuğuna katıldılar.

Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ile Belediye Başkanı Burhan Takır’ın da hazır bulunduğu Cenaze Törenine, çok sayıda siyasetçi ve bürokrat da katılırken; Uzunkum Camii avlusuna biriken kalabalık, hem Cuma Namazını ve hem de Cenaze Namazını birlikte kıldılar. Cami avlusundaki helallik alımından sonra şehit polisin cenazesi, il ve ilçe protokolünün de katılımıyla toprağa verilmek üzere İğnece Köyüne götürüldü. Elim bir kazaya kurban giden ve gencecik yaşta aramızdan ayrılan şehit polisin cenazesi İğnece Köyü Mezarlığında dualar ve göz yaşları arasında toprağa verildi.