Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Ekim 2019 Cumartesi

Doğankent'te Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Toplantısı Yapıldı

Doğankent ilçesinde Taşıma yoluyla eğitime erişim kapsamında Doğankent Emniyet amirliği personelince Sadaklı Mahallesi Anadolu Lisesi Konferans salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Doğankent'te Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Toplantısı Yapıldı

Doğankent Sadaklı Mahallesi Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan bilgilendirme toplantısında taşımalı öğrencilerin okullara erişimi alanında yapılması gereken konular, öğrenci taşırken araçlara sivil alınmaması, kapı ve  pencerelere dikkat edilmesi, araçlarda kışın takozi çekme halatı ve zincir gibi araçların bulundurulması, öğrencilerin araçlara iniş ve çıkışlarına dikkat edilmesi gerektiği  araç şoförlerine anlatıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin toplantıda yaptığı açıklamada; Çocukların güvenli bir ortamda eğitime erişebilmesi için şoförlerin alacağı tedbirler, sürüş teknikleri, öğrenci servis hizmetleri konularında bilgi paylaşımında  bulunuldu. 

Bilgilendirme toplantısına; Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Doğankent Anadolu Lisesi Müdürü Oktay Yılmaz ve taşımalı araç şoförleri katıldı.