Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Ekim 2019 Cumartesi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolayısı ile Mevlit

Doğankent İlçe Müftülüğü tarafından "01-07 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla Harşıt Ulu camide mevlit okutuldu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolayısı ile Mevlit

Harşıt Ulu Camide düzenlenen mevlitte bir konuşma yapan Doğankent ilçe Müftüsü Nurullah Oruç, öncelikle bugün toprağa verdiğimiz Mehmet Şen kardeşimize Allahtan rahmet, geride kalan ailesi, çocukları ve akrabalarına sabır ve metanet diliyorum dedi. Konuşmasına Camilerin önemini vurgulayarak başlayan Oruç; Camilerde milli ve manevi duyguların yaşandığını anlatan yerlerdir."İslam dininde hayatın, şehrin ve medeniyetin merkezinde cami vardır. Cami, bireyin inanç dünyasından toplumsal ilişkilere, kulluk, sorumluluk ve güzel ahlak bilincinin oluşmasından hukukun inşasına, eğitimden iktisada, aileden çevreyle ilişkilere, hayatın bütün alanlarına yönelik değerlerin köklerinin birleştiği mekandır. Camiler, Allah'ın rahmetinin yeryüzüne ulaşmasına vesile olan mübarek mekanlardır ve Cennet bahçeleridir. Camiler, Müslüman Mahallelerinin mührüdür. Cennet vatanımızın manevi tapularıdır. Birlik ve beraberliğimizin ilham kaynağıdır."Dedi.

İmam-Hatipler; Muttalip Patan, Fatih Bilgili, Mehmet Patan, Abbas Ataman, Mustafa Güvendi ve Muttalip Aydın Kurandan ayetler, ilahiler ve mevlit okudular. Doğankent Müftüsü Nurullah Oruç'un mevlit duasını okumasından sonra programı sona erdi.

Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısı ile Harşıt Ulu Cami emeklisi(Emektar)İmam-Hatip ve şuan Doğankent il Genel Meclisi üyesi Muttalip Patan; Doğankent ilçe müftüsü ve müftülük personeline böyle bir program düzenledikleri için teşekkür etti. Şu an görevi başında olan bütün din görevlilerine ve camilerde cemaat olan vatandaşlarımızın haftasını kutladı. Patan; Din görevlilerimize üstün başarılar, emekli olanlara sağlık ve afiyet, ölenlere Allahtan rahmet diledi.