Vadi'nin Medya Penceresi
  • 25 Ocak 2020 Cumartesi

Kazıkbeli Yaylasında 1000 Fidanı, Bugün Toprakla Buluşturduk

Yurt genelinde başlatılan "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında, Doğankent Harşıt Orman İşletme Şefliği tarafından Kazıkbeli yaylasında fidan dikim etkinliği yapıldı.

Kazıkbeli Yaylasında 1000 Fidanı, Bugün Toprakla Buluşturduk
Harşıt Orman İşletme Şefi Öznur Dişli Uçarcı; Yurt genelinde başlatılan "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında, Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen program kapsamında, Tirebolu Orman İşletme Müdürlüğü 4 lokasyonlu Kazıkbeli yaylasında 4 farklı noktada 1000 fidan dikimi  yapıldı. Fidanlar Kışa dayanıklı Huşa ağacı, Akçaağaç (Daraklık), Sarı çam ve Mavi ladinden oluşmaktadır. Dişli Uçarcı; Memleketimizin daha yeşil, daha mamur, daha verimli olması adına çığır açan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum." dedi.
Törene; Doğankent Kaymakamı Tuncay Karataş, Kürtün Kaymakamı Mehmet Göze, Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Doğankent Emniyet Amiri Kenan Altun, Doğankent İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Oğuzhan Özturan, Harşıt Orman İşletme Şefi Öznur Dişli Uçarcı, Kürtün Alacadağ Orman İşletme Şefi Selçuk Kolaylı, Günyüzü Orman İşletme Şefi Osman Ekinci, Kürtün ilçe Jandarma komutanı Üsteğmen Rüstem Yarışan, Kürtün ilçe Emniyet amiri Sinan Şahingöz, Söğüteli köyü muhtarı Mustafa Keskin  ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Not: Ağaç Dikim çalışmaları Resimleri www.harsitvadisi.com sitesi Resim Galerisindedir.