Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Eylül 2019 Perşembe

Giresun'da İmamoğlu Rüzgarı

Atatürk Meydanı’nda binlerce kişiye hitap eden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu; "Bir avuç insan Türk demokrasisine sıkıntı verdi, insanlarımıza, geleceğimizdeki seçimlere ve demokrasimize darbe vurdular"

Giresun'da İmamoğlu Rüzgarı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bayramlaşma programı için çıktığı Karadeniz turunda Giresun Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye hitap etti.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Giresun'da partisinin Atatürk Meydanı’nda düzenlediği bayramlaşma programına katıldı. Kalabalıkla selamlaşarak bayramlaşan İmamoğlu, seçim otobüsü üzerinden konuşma yaptı.

ONLARI BU SEFER DELİ EDECEĞİM

İmamoğlu yaptığı konuşmada; "Güzel şehrin güzel insanları sizlerle bir arada bulunmaktan büyük keyfe alıyorum mutluluk duyuyorum. Aktif görevde olarak Karadeniz'i gezmek istemiştim ama olmadı. Bir avuç insan Türk demokrasisine sıkıntı verdi. İnsanlarımıza ve geleceğimizdeki seçimlere ve demokrasimize darbe vurdular. Yine ben seçilmiş bir belediye başkanı olarak çık kardeşim gez Karadeniz'i hemşehrilerinle kucaklaş dedim. Şimdi 31 Mart öncesinden daha da güçlü görüyorum kendimi. İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 18 gün hizmet ettim. Bu 18 günde bile şeffaf, akılcı bir yönetici olduğumuzu ispat ettim. Ancak bu arkadaşlarımız 18 günlük yönetimi görünce çıldırdılar ama beş yılda ben onları bu sefer deli edeceğim."

AİLEMİ TRABZON'DA DA TANIRLAR GİRESUN GÖRELE'DE DE TANIRLAR

Aslının nereli olduğuna dair iddialarla ilgili de konuşan İmamoğlu; "Beni ailemi Trabzon'da da tanırlar, Giresun Görele'de de tanırlar. Neymiş Yunanmış, Pontusmuş. Söyleyecek tek sözüm var Allah akıl versin bunlara. Birileri Trabzon'da diyor ki birilerinin kucağında ben bir tek anamın kucağını bilirim. Bir de milletimi bilirim."

23 HAZİRAN DEMOKRASİ BAYRAMI OLACAK

Gurbetteki tatil için memleketine gelenleri tekrar İstanbul'a dönmelerini de isteyen İmamoğlu; " Hepiniz tatile geldiniz döneceksiniz değil mi? Şimdiden herkese hayırlı yolculuklar diliyorum. Ayrıca Giresun'da yaşayan İstanbul'da akrabası bulunanlar ne yapıyoruz mutlaka onları arıyoruz. Destek istiyoruz.23 Haziran'da bir kez daha bu seçimi milletin iradesiyle buluşturmaya ve demokrasi bayramı yapmaya hazır mıyız? diye sordu."

Konuşmasının ardından alandaki kalabalığın kemençe eşliğinde oynadığı horona otobüsün üzerinden bir süre eşlik eden İmamoğlu, daha sonra bayramlaşma programına katılmak üzere Ordu’ya gitti.

Giresun'da İmamoğlu Rüzgarı

Giresun'da İmamoğlu Rüzgarı Video