Vadi'nin Medya Penceresi
  • 25 Ocak 2020 Cumartesi

Doğankent'te, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Doğankent ilçesinde Öğretmenler günü Doğankent Kaymakamı Tuncay Karataş'ın katılımı ile kutlandı.

Doğankent'te, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Sadaklı Mahallesi Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk büstüne Uzman öğretmen Mehmet Aslan, öğretmenler Melike Karahan ve Ahmet Terzi tarafından çelenk sunumuyla başladı. Tirebolu Mehmet  Bayrak Meslek Yüksek Okulu Doğankent Veysi Akın Koloğlu Ek Binası salonunda yapılan tören saygı duruşu, istiklal marşının söylenmesiyle devam etti. Törende; Slâyt gösterileri, öğrenci gruplarının gösterileri, öğrencilerden şiirler, Ülkenin her  yöresinden gelen öğretmenler günü mesajlarının okunması, ilçedeki okullarda başarılı spor çalışmaları yapan öğretmenler ödüllerinin vermesi, Okullar arası Şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören  sona erdi. Okul kapısında Doğankent Belediye başkanı Rüşan Özden öğretmenlere çiçek ikramında bulundu.

Törende, bir konuşma yapan Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin;”Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’ Sözüyle öğretmenlerin, geleceği inşa edilmesinde ne denli önemi bir  görev üstlendiklerini çok açık bir şekilde ortaya koyarak öğretmenlere tarihi bir görev verdiğini ifade etmiştir. Öğretmenlerin her zaman, her koşulda bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması aşamasında çok önemli bir role  sahip olduğunu kaydetti.  

Öğretmenlerin, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve başarının anahtarı durumun olduğunu belirten Şirin, şöyle devam etti: "Bizler 'Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum' anlayışıyla ülkemizde eğitim öğretim veren  saygıdeğer öğretmenlerimizin her zaman yanlarındayız. Öğretmenlerimizi her konuda destekleme devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin gününü en samimi duygularla  tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum."

Öğretmenler Günü Törenine; Doğankent İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş, Belediye Başkanı Rüşan Özden, Emniyet Amiri Komiser Kenan Altun, İlçe Jandarma komutan vekili Jandarma Ast. Kd. Üst. Çavuş Kemal Bodur, İlçe Müftüsü Nurullah  Oruç, Sağlık Gurup Başkanı Şeyma Karataş, Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Emekli Öğretmenler; Ali Bayrak, Durmuş Güvendi, Recep Kemal Güvendi, Salim Bayram, Ali İhsan Güvendi, Mehmet Aydın, Seyit Güvendi, Mahmut  Öztürk, daire amirleri ve öğretmenler katıldı.