Vadi'nin Medya Penceresi
  • 05 Aralık 2019 Perşembe

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti Giresun Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, bir aydır üzerinde çalışılan 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildiğini bildirdi.

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Milletvekili Öztürk, yaptığı yazılı basın açıklamasında, 24 Ekim 2019 tarihinden itibaren TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda müzakere ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2018 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Teklifini oylayarak kabul ettik. Genel Kuruldaki görüşmelere ise Aralık ayının ikinci haftasında; muhtemelen 09 Aralık’ta başlamayı planlıyoruz.

Görüşmeler esnasında özverili çalışmaları ve katkıları dolayısıyla başta AK Parti Grubu komisyon üyesi milletvekili arkadaşlarım olmak üzere MHP, CHP, HDP ve İYİ Partili komisyon üyesi milletvekillerine, Bütçe Başkanlığımızın tüm çalışanlarına, Sayıştay üyelerine, basın mensuplarına, stenograflara ve diğer tüm ilgililere teşekkür ediyorum. 2020 yılı bütçesinin ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını temenni ediyorum. dedi.