Vadi'nin Medya Penceresi
  • 14 Kasım 2019 Perşembe

Canikli'den, Garo Paylan'ın Sözlerine Tepki

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Nurettin CANİKLİ, Garo Paylan'ın Milli Kahraman Osman Ağa için sarf etmiş olduğu çirkin saldıraya kişisel hesabından sert tepki göstermiştir.

Canikli'den, Garo Paylan'ın Sözlerine Tepki

Canikll açıklamasında; Topal Osman Ağa, Kurtuluş Savaşı yıllarında isyancı ve silahlı Rum ve Ermeni çetelerini etkisiz hale getiren; yine Ankara Hükümeti’nin talimatıyla Koçgiri isyanının bastırılmasını sağlayan Kurtuluş Savaşı kahramanlarındandır.

Bugün FETÖ ve PKK terör örgütlerine karşı verilen mücadele; o günlerde ayrılıkçı, silahlı ve Müslüman halkı katleden Rum ve Ermeni çetelerine karşı yürütülüyordu. O dönemde isyan eden ve bu topraklarda ayrı devlet kurmak isteyen, Müslüman halka katliam yaparak, onları bu topraklardan çıkarmaya çalışan çetelerin isyanlarının Topal Osman Ağa tarafından bastırılması, belli ki HDP’li Garo Paylan’ın içine dert olmuş.

Boşuna heveslenme Garo Paylan, bu topraklar fetholunmuş topraklardır ve ebediyete kadar öyle kalacaktır inşallah.

Vatansever ve yiğit insan Trabzon Mebusu Ali Şükrü Bey’in şehit edilmesi hadisesi, bugünkü tartışma ve değerlendirilmelerin tamamen dışındadır.

Hiç kimsenin etnik kökeni ve etnik geçmişiyle ilgilenmiyoruz. AK Parti iktidarı döneminde hiçbir zaman ayrımcı bir dil kullanmadık. İnandığımız değerler ve hukukun üstünlüğü, ayrımcılığa karşıdır.

Hangi etnik kökene, hangi dini inanç ve siyasi görüşe sahip olursak olalım; asli ve eşit olma üzerine kurulu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı hepimiz için esas unsurdur.