Vadi'nin Medya Penceresi
  • 25 Şubat 2020 Salı

Başkan Yakar, Gazetecilerin Gününü Kutladı

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladığı mesajında, Gazetecilik, kamuoyunun doğru bilgilenmesi ve gelişmelerden haberdar olabilmesi açısından son derece önemli ve kutsal bir meslektir.

Başkan Yakar, Gazetecilerin Gününü Kutladı

Bu anlamda zorlu koşullar altında mesleğini icra etmeye çalışan, yerel ve ulusal alanda görev yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlarım dedi.

Başkan Yakar, Halkın, tarafsız, doğru, ilkeli ve eksiksiz haber akışıyla bilgilendirilmesi, şeffaf ve demokratik toplum olmanın başlıca şartlarından biridir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte, yazılı ve görsel basın etki alanını da hızla genişlemiş, kamuoyunun bilgilenme imkânları da aynı oranda artmıştır.

Çevremizdeki ve dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan basın mensuplarımızın yanı sıra, yerelde fedakarca çalışan basınımızda ilçemizdeki gelişmeler hususunda halkımızı bilgilendirmekte, Bulancak’ımızın kültürel ve sosyal gelişiminde etkin bir rol oynamaktadırlar. Bu yönüyle de basın, toplumun bilgilendirilmesinden ziyade kentlerin gelişiminde de önemli bir faktördür. İlkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde görevlerini başarıyla yürüten tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, daha iyi ve güzel, imkan ve koşullara kavuşmalarını temenni ediyorum dedi.