Vadi'nin Medya Penceresi
  • 25 Şubat 2020 Salı

Serdar Şayık Türkiye Şampiyonu oldu

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyünden olan ve Bursa’da ikamet eden Serdar Şayık, Türkiye Açık Kickboks Turnuvasında Türkiye Şampiyonu oldu.

Serdar Şayık Türkiye Şampiyonu oldu

11-19 Ocak 2020 Tarihlerinde Antalya Porto Bello Konyaaltı Otel düzenlenen Türkiye Açık Kickboks Turnuvasında 60 Kilo Erkek K1 Rules branşında 4 maç yaparak birinci gelen Serdar Şayık, Türkiye Şampiyonu oldu.

1. Turda İzzet İlyaslı (ANT) ile karşılaşan sporcumuz 2. turda Alaattin Yıldırım (EDİ) karşı karşıya geldi. Rakiplerini yenerek yarı finalde (3.Tur) Berkay Cihan (İST) mücadele etti ve galip geldi. Adını 4. tura yazdıran sporcumuz Serdar Şayık finalde Mertcan Saltan (TEK) ile karşılaştı. Rakibini 3. Rauntta nakavt ederek Türkiye Şampiyonu oldu. Nisan 2020’deki karşılaşmayı da kazanırsa sporcumuz bu sene Antalya’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonası katılma hakkı elde edecek.

Abisi Zafer Şayık gibi başarılı ve hedefleri olan sporcumuz Serdar Şayık yaptığı açıklamada, Abim Zafer gibi memleketimi en iyi şekilde temsil ediyorum. Bana inanan ve güvenenleri mahcup etmedim. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Nisan ayında bir maçım var hedefim onu kazanmak, kazanırsam Antalya’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonası katılacağım. Burada ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Hedefim Avrupa şampiyonasında da madalya almak dedi.