• Vadi'nin Medya Penceresi

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Çatalağaç Köyü Derneği Yönetimi Yenilendi


  • 11 Aralık 2017 Pazartesi
Çatalağaç Köyü Derneği Yönetimi Yenilendi
Çatalağaç Köyü Derneği Yönetimi Yenilendi

31 Mart 2014 yılında İstanbul'da Çatalağaç köylüleri tarafından kurulan Çatalağaç köyü Derneği 10 Aralık 2017 Pazar günü Beykoz Giresun'lular Derneğinde 2.ci Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya, Şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başlandı. Divan kurulu  başkanlığını Abdullah Öner Meral'ın yaptığı  olağan genel kurulda bir konuşma yapan Meral,  Derneğin  genel  durumu hakkında üyelere bilgi verdi.
    Dernek Başkanı Orhan Şen ise Derneğin geçmişi ve geleceği hakkında üyelere bir konuşma yaptı. Şen konuşmasında;"Türkiye'nin neresinde bir Çatalağaç Köylü varsa ulaşmaya çalışacaklarını her Çatalağaçlı aileden en  az bir bireyin mutlaka derneğe üye olması gerektigini, dernekçilikte küskünlük ve dargınlık olmamasını, birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini ve her kesin mutlaka derneğe fahri'de olsada üye olması gerektiğini,  köyümüzün bir çok sorunu olduğunu bu sorunların ancak birlik ve beraberlikle çözülebileceğini belirtti. "
    Daha sonra seçimlere geçilerek, Dernek 1.dönem Başkanı Orhan Şen tarafından verilen tek liste oylanarak Derneğin asil/yedek Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri belirlendi. Ayrıca, Derneğimizin 2. Olağan  Genel Kuruluna İlçemizin STK temsilcileri de onur konuğu olarak katılım sağladılar. Katılımda bulunan Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı  Ali Alim, Doğankent Çevre Köyleri Dernek Başkanı Hami Kabadayı ve Çatak Köyü  Dernek Başkanı Rahman Karahan birer konuşma yaptılar. Her üç konuğumuza da derneğimizin Genel Kuruluna katılım sağlayarak bizleri onurlandırdıkları için  teşekkür ediyoruz. Ayrıca toplantımıza İstanbul'un değişik ilçe ve  semtlerinden katılan tüm köylülerimize teşekkürü bir borç biliriz. Yine Derneğimizin Kurucu ve 1. Dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinden Abdullah Öner Meral, Mustafa Yazar, Necati Güvendi ve diğer üyelerimize  bu zamana kadar vermiş oldukları emek ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.
Çatalağaç Köyü Derneğinin Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri; Orhan Şen, İbrahim Günçaldı, Emine Güvendi Tekin, Mustafa Pir, Eyüp Günçaldı.
Çatalağaç Köyü Derneğinin Yeni Denetim Kurulu Üyeleri; Turan Bişkin, Şenel Meral, Mehmet Meral.

Okunma Sayısı: 475

Haber Kaynağı: Mustafa Pir / İstanbul

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Güncelleme: 11 Aralık 2017 Pazartesi
Haber Etiketleri: Çatalağaç Köyü Derneği Yönetimi Yenilendi, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 3 / 10 475 4

Sitene Ekle