• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Esenyurt Ada’yı Bırakmadı


  • 28 Aralık 2017 Perşembe
Esenyurt Ada’yı Bırakmadı
Esenyurt Ada’yı Bırakmadı

Esenyurtlu Giresunlular Derneği genel kurulunu yaptı.

Son yıllarda Giresun’umuza gurbet elde birçok değer katan Abdurrahman Ada’ya, bölgedeki Giresunlular dernek başkanlığı görevini devam etmesini istirham ettiler. Başkan da yola devam dedi. Başkan Ada Esenyurt’a geldikten kısa bir süre sonra eski adı Kıraç Giresunlular Derneği olan hemşeri derneğine başkan oldu. Dernek merkezini Esenyurt’a taşıyıp hemşerileri adına güzel işlere imza attı. Bu arada Esenyurt Belediyesinde Basın Yayın Müdürlüğünü devam ettirdi. Geçtiğimiz yerel seçimlerden sonra da Belediye Başkan Yardımcısı oldu. Bu göreve başladıktan sonra gerçekten de Giresunluların başı dik oldu. Esenyurt Belediyesi hemen hemen her hemşeri derneğine bir yer tahsis ederken bir yer de Giresunlulara tahsis etti. Kısa sürede Giresunluların öğündüğü Esenyurtlu Giresunlular Kültür Evini hayata geçirdi. Bunda hemşerilerinin desteğini arkasına alan Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada’nın payı büyüktü.
Başkan Ada sadece Giresunluların değil bölgede yaşayan tüm insanların sevdiği bir kişiliğe sahip. Abdurrahman Ada sadece Giresunluların dernek başkanı ve belediye başkan yardımcısı değil aynı zamanda Görele Dernekler Federasyonu’nun da genel başkanı. Giresun Vakfı yönetim kurulu üyeliği görevini yürütürken birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yapıyor.
Sayın Ada, kısa bir sürede bu koca metropolde adından söz ettirmeyi başarmış oldu. Yaptığı güzel işlerden dolayı Esenyurtlu Giresunlular Derneği başkanımıza ve yönetim kuruluna yeni dönemde başarılar dilerken kendilerinden yeni yeni projeler beklediğimizi de söyleyelim.

Okunma Sayısı: 353

Haber Kaynağı: Aydın Kömürcü

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Esenyurt Ada’yı Bırakmadı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 3 / 10 353 4

Sitene Ekle